Ще більше російських банків відключать від SWIFT, – Боррель

03 травня 2022, 09:27 Політика
Share Button
Фото: з відкритих джерел
Європейський Союз готує шостий пакет санкцій проти росії. Він включатиме вихід більшої кількості російських банків із міжнародної системи швидких фінансових операцій SWIFT, а також обмеження в енергетичному секторі.

Про це розповів Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ Жозеп Боррель у понеділок, передає швейцарське видання Swissinfo. За даними іноземних дипломатичних джерел, найбільший російський банк увійде до санкційного списку, пише 24 Канал.

На пресконференції у Панамі європейський дипломат запевнив, що нові санкційні обмеження торкнуться банківського сектора росії.

У банківському секторі буде більше російських банків, які вийдуть зі стрімкої системи,
– уточнив він.

Нагадаємо, що раніше ЄС відключив від системи SWIFT 7 російських банків: ВТБ, “Россия”, “Открытие” “Новикомбанк”, “Промсвязьбанк”, “Совкомбанк”, “ВЭБ.ФР”.

Сам же Жозеп Боррель уникав уточнювати, які саме банки увійдуть до шостого санкційного списку. Проте кілька європейських дипломатичних джерел вказали, що туди увійде найбільший російський банк “Сбербанк”, який займає 37% ринку.

Нагадаємо, що на початку військового вторгнення росії на територію України російський “Сбербанк” оголосив про рішення піти з європейського ринку після “аномального відтоку грошових засобів”. Зокрема, один з високопоставлених співрозмовників видання Politico очікує, що ЄС поставить приціл на всі російські фінансові установи, зокрема й на “Газпромбанк”.

Також представник ЄС наголосив, що другим важелем, на який тиснутиме світ, стане російська енергетика.

“А в енергетиці ми працюємо над підготовкою пропозицій щодо обмеження імпорту енергоносіїв з росії, особливо щодо нафти”, – додав Боррель.

За його словами, Європа не вступає у воєнні дії на території України, бо є страх поширення кордонів війни. Проте Союз прагне підтримати нашу державу у боротьбі з терористичним Кремлем за допомогою економічних санкцій. Більше того, все більше і більше країн приймають рішення постачати зброю українським захисникам.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі