Щороку у горах Львівщини губляться близько тридцяти людей

28 лютого 2021 Львів
Share Button
Ілюстративне фото
Кожного року у Львівській області організовують близько 30 робіт з пошуку заблукалих у горах туристів.

Більшість пошукових-рятувальних робіт на Львівщині закінчуються у перші декілька годин і успішно: люди залишаються живі-здорові, без обморожень, однак бувають і виняткові ситуації, коли пошуки тривають добу чи більше. Про це розповів рятувальник пошуково-рятувальної частини загону технічної служби ГУ ДСНС у Львівській області Володимир Яворівський, пише Твоє місто.

На Львівщині гірськолижні райони більш наближені до населених пунктів, тут є достатньо можливостей підійти до гір. У львівських рятувальників є спеціалізована техніка та спорядження для пересування в горах, які можуть швидко доставити до орієнтовного місця. Далі – рух по снігу за допомогою снігоступів або скітур-лиж, так значно швидше йти на пошуки, не провалюючись у сніг.

Бували випадки, як на горі Парашка у 2019 році, коли один хлопець загинув від переохолодження, інший – врятувався, однак отримав обмороження. Основною причиною рятувальники тоді назвали погану підготовку до походу. Хлопці не мали необхідного спорядження та були одягнені в звичайний зимовий одяг.

Офіційно, за документами, пошуки можуть тривати до семи днів, але їх можна продовжити за окремим наказом керівництва ДСНС, також їх можуть припинити швидше через лавинонебезпечні ситуації, коли рятувальників не можна відправляти в певну частину гори.

Так, Володимир Яворівський пригадує, як десять років тому на Закарпатті під час пошукових робіт загинув рятувальник. Тоді на Боржаві загубилися двоє сноубордистів, а рятувальників, які вийшли за ними, накрила лавина. Троє змогли вибратися, а четвертого не вдалося відкопати.

Він пояснив, що, за світовою статистикою, протягом перших 6-10 хвилин виживає 9 з 10 людей, які потрапили під лавину. Після 10 хвилин шанси різко падають, хоча є окремі випадки, коли люди виживали й після декількох днів перебування під лавиною.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі