#ЩотамуЄС, або як Львівщина готується Порошенка у столиці зустрічати

Юрій Соловей | 15 січня 2022, 19:00 Думка
Share Button
Фото ілюстративне
17 січня 2022 року - тест для всіх ЄСівців, в тому числі і зі Львівщини. Сюди спустили чіткі вказівки – забезпечити масовий виїзд до Києва як області «котра володіє найбільшим протестним потенціалом».

За задумом найближчого оточення Петра Порошенка, мала б відбутися двоходівочка – десятиденне нагнітання ситуації через різноманітні пресконференції місцевих авторитетів, пропрацювання усіх місцевих партосередків і сотні з кожного райцентру та кілька тисяч зі Львова мали б захотіти виїхати на Київ. Ну типу міні-версія часів Майдану. Місцеві ЄСівці народили теж власний варіант – копію повернення ala Саакашвілі, з перетином кордону в Шегинях та приїздом «гетьмана» на велике віче у Львові. Та сам Порошенко навідріз відмовився від цього, то ж повернулися до двоходівочки.

Проте з кількаденним запізненням, тож нагнітання ситуації кількома волонтерами і старперами руху 90-х ну точно не нагадувало буремний листопад 2013. Не вийшло і продублювати «Центр відправки» який 8 років тому розміщувався у самій обласній раді, реєстрував бажаючих і замовляв транспорт не вийшло. В першу чергу тому, що сама Ірина Гримак вже давно тяжіє до Дмитра Разумкова. І після того як зірвався кілька днів тому його візит на Львівщину, тямуща голова Львівської обласної ради вирішила сховатися у ковідну лікарню. Зрештою, правоохоронці котрі останнім часом зацікавилися судовим процесом де Гримак натякають «впаяти» корупцію точно залишилися задоволені. Перечекати буремні столичні часи, так сяк всидіти на ЄСівському стільчику і залишитися при надії на політичний проект ексспікера ВР вирішила і вся «винниківська» група в особі середовища Олександра Свіщова і Григорія Козловського.

Останній вже давно демонструє, що звання заступника голови фракції ЄС у обласній раді для нього ну дуже обтяжливе. Як би там не було, єдиний ресурс, який здатен мобілізувати Олег Синютка для виїзду на Київ – це депутати всіх рівнів від ЄС. Котрих і збирали у винниківському «Святославі» (співпадіння) 11 січня нібито на святкування Нового Року, а насправді для доведення вказівки «Всі на столицю!». Планувалося навіть включення Порошенка онлайн, та не склалося. Там же ж одразу попередили – хто не може виїхати – виставляє «на олівець» трьох своїх помічників. Цим шляхом вирішили піти усі бізнесмени з депутатського корпусу Львівської міської ради на чолі з Петром Адамиком . Та це все були «квіточки».

У четвер лише на Львівський і Тернопільський ЄС спустили вказівку – забезпечити чергування протестувальників до 19 числа включно. Тож не дивно, що на ранок п’ятниці, 14 січня, списково назбиралося ледь 500 бажаючих, що для «області з найбільшим протестним потенціалом» якось вже не так і багато. Та київський офіс ЄСу і самого Порошенка точно не влаштовує така ситуація. Тож з Польщі (чи Брюсселю, хто-зна) першому заступнику голови гетьманської партії натякнули на профнепридатність у власному регіоні. То ж на Василя до пізньої ночі, більшість голів осередків почули особисто від «Синього» запевнення у позбавлення мандатів тих депутатів від ЄС, хто не виїде до Києва рятувати демократію.

Хто не може їхати – виставляє не три, а десять осіб на виїзд. Скільки це додасть у сидячих місцях автобусів котрі вирушать на Київ ми дізнаємося лише у понеділок з фейсбучиків, а поки що люди масово повертаються з курортів, маючи добру нагоду проклинати запопадливого голову ЄС. І звісно, відсутність голови Львівської обласної ради, бізнесменів всіх мастей і «винниківчан» помітять у понеділок усі. З Порошенком включно. Але це вже буде друга історія.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі