Сім’я заступника Баканова володіє майном на мільйон доларів

18 січня 2022, 17:05
Share Button
Іван Баканов. Фото з відкритих джерел.
За президентства Петра Порошенка декларації керівництва Служби безпеки України були непублічними.

Непублічність інформації стосовно майна керівництва СБУ пояснювали тим, що це небезпечно під час війни та анексії. Як повідомляє 24 канал, саме через це прийняли рішення не демонструвати усім перелік майна й родинні зв’язки.

Спочатку декларації працівників СБУ засекретили так, що навіть Нацагентство з питань запобігання корупції не мало до них доступу, однак пізніше доступ таки надали. Для того, щоб розпочати перевірку, треба було отримати допуск до держтаємниці.

Коли до влади прийшов Володимир Зеленський, а Іван Баканов очолив СБУ, декларації керівництва повністю розсекретили. Доступ до них є у НАЗК.

Володимир Горбенко. Фото з відкритих джерел

Володимир Горбенко з листопада 2019 року обіймає посаду заступника голови СБУ Івана Баканова. У Службу безпеки він прийшов ще 1994 і пропрацював довгий час працював в управлінні по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю.

«Це так званий відділ “К”, відомий першочергово наїздами на бізнесменів з метою у невстановлений слідством час і невстановленому місці отримати трохи хабарів (теплі спогади про Павла Демчину). Згодом Горбенко пішов зі служби, трудився у бізнесовій безпеці, а далі – у департаменті безпеки Укрзалізниці. Однак з перемогою Зеленського повернувся до СБУ», – пише 24 канал.

У 2021 НАЗК подивилося декларацію заступника Івана Баканова. Там помітили недостовірні відомості.

Порушення, що віднайшли, було відносно дрібним. Горбенко вказав неправдиву вартість задекларованого майна: 2 будинків, 2 земельних ділянок та авто. НАЗК відправило результат перевірки до НАБУ, а там історію завернули.

Нацагентство направило обґрунтований висновок до НАБУ щодо виявлення ознак корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення за результатами проведеної повної перевірки декларації.

Володимиру Горбенку належить двоповерховий будинок та земля в селі Погреби під Києвом. На території – гараж та ще один менший будиночок. Земля тут у чиновника з’явилася ще у 2011 році. У 2020 році Горбенко став власником маєтку, зведеного на цій же землі. На ринку зараз такий коштує щонайменше 350 тисяч доларів. Горбенко не вказав у своїй декларації вартість такого активу. Тому ним зацікавилося НАЗК.

Журналістам зі “Схем” він пояснював, що це все йому подарувала мама.

«Вона купила ділянку, вона побудувала будинок за власні гроші. Вона там живе», – розповів Горбенко й додав, що сам він там не живе.

У відповіді на запит 24 каналу в СБУ відповіли по-іншому.

“Матір Володимира Горбенка займається підприємницькою діяльністю та має фінансову можливість самостійно придбати майно, зокрема нерухоме. Що стосується будинку в Погребах, то в ньому проживає матір Горбенка В.Т. разом із своєю родиною”, – йдеться у повідомленні.

А земля й будинок в Києві записані на дружину Горбенка Вікторію. Там наразі проживає родина чиновника. Землю реєстрували давно, а от будинок оформили у 2021 році.

Розмір житла – 300 квадратних метрів, а ціна – мінімум 250 тисяч доларів.

Вікторія Горбенко, дружина Горбенка, є співвласницею приватної компанії, яка нібито займається оптовою торгівлею напоями. Однак доходи від фірми вона не декларує. Натомість декларує дохід від державного “Укрексімбанку”, де вона й працює. За 2020 рік вона напрацювала 260 тисяч гривень річної зарплатні, що не сходиться з ціною будинку.

Старший 25-річний син Євген Горбенко має нову квартиру на березі моря в Одесі. Площа – 66 квадратних метрів, а ціна – від 100 тисяч доларів. Інвестував у нерухомість син заступника голови СБУ у 2017 році – нібито ще на старті будівництва. Тоді, якщо вірити оголошенню Євгена про пошук роботи, він працював оператором кол-центру в банку і паралельно вчився в університеті.
Впродовж наступних років Євген працював у компаніях, пов’язаних з автобізнесом, а минулоріч зареєструвався як ФОП. Однак за увесь час підприємницької діяльності заробив аж 300 тисяч гривень.

У СБУ пояснили це так: “Як і більшість українських сімей, Володимир Горбенко із дружиною та ріднею при нагоді допомагають дітям. Підкреслюємо, що після того як В. Горбенко у 2012 році звільнився з СБУ за вислугою років, він працював у приватному секторі економіки”, – мовиться у повідомленні СБУ.

Матері Володимира Горбенка 67 років, майже 30 з яких жінка зареєстрована як ФОП. Вона займається “роздрібною торгівлею одягом та взуттям, а також торгівлею текстильними товарами”. Саме на одному з найбільших київських ринків “Даринок” у жінки і є кілька так званих “точок”, де вона торгує одягом і взуттям, зокрема шкіряними виробами.

У вересні 2021 року жінка стала ще й власницею квартири на 60 квадратних метрів у столиці. Зараз така коштує мінімум 200 тисяч доларів. З будинком у Погребах і квартирою фактично на Хрещатику вона вирішила придбати 2 паркомісця – на Лівому березі у ЖК “Кассіопея”. Паркомісця в Києві у новобудовах зараз коштують мінімум 15 – 20 тисяч доларів.

Нерухомість (земля, будинки, квартири, паркомісця) обійшлася родині у мінімум 930 тисяч доларів. Ще орієнтовно 150 тисяч доларів коштує родинний автопарк. Усе разом тягне на понад мільйон доларів – приблизно 28 мільйонів гривень.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі