Слідчий СБУ відбувся «службовим обмеженням» за зниклі прикраси вартістю майже 9 млн грн

20 жовтня 2021 Кримінал, Трафунки
Share Button
Фото: СБУ
Галицький районний суд міста Львова оголосив вирок слідчому в особливо важливих справах СБУ України у Львівській області Віталію Михаліцькому. Його обвинувачували в тому, що він віддав порушникові митних правил 24 кг арештованих срібних та золотих ювелірних прикрас вартістю 8,65 млн грн, які мали конфіскувати. Суд призначив йому 2 роки позбавленні волі, але замінив його «службовим обмеженням».

Про це пишуть Наші Гроші.

Службове обмеження застосовується до засуджених військовослужбовців, лише на строк від шести місяців до двох років. Цей вид покарання схожий на виправні роботи, і його можна призначати у певних випадках. Наприклад, при зміні до іншого, більш м’якого виду покарання.

Михаліцький є військовослужбовцем, і спочатку йому інкримінували ч. 3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронних органів – 7-10 років позбавлення волі), але в результаті змінили статтю на ч. 2 ст. 367 ККУ (службова недбалість – 2-5 років позбавлення волі).

Така зміна відбулась, бо суддя Христина Мисько вирішила, що обвинувачення умисел підсудного не довело і в нього «відсутні ознаки явного перевищення службових повноважень».

Але і після зміни статті суддя вирішила не ув’язнювати Михаліцького, а замінила йому два роки ув’язнення на два роки службового обмеження. Такий вид покарання передбачає, що його не зможуть підвищувати, цей час не зарахують до вислуги років, а із його грошового забезпечення відраховуватимуть 10% в бюджет.

Втрачені прикраси

Як раніше писали «Наші гроші. Львів», у 2018 році під час додаткового огляду працівниками СБУ багажу пасажира рейсу «Стамбул-Львів» Степана Кулика виявили 24 кг ювелірних прикрас. Той перевозив їх через смугу руху спрощеного контролю «зелений коридор» ніби для участі у виставці.

Вилучені прикраси арештували та довірили здійснювати розслідування трьом слідчим, серед яких і був підсудний Михаліцький. Він написав клопотання до суду, аби той дозволив провести експертизу ювелірних виробів. На той момент прикраси вже знаходилися на експертизі у справі про порушення митних правил.

Відтак, прикраси таки переправили до СБУ, але потім відправили їх не на експертизу, а на так зване відповідальне зберігання того ж порушника митних правил Степана Кулика. В подальшому Кулика засудили до одного року умовно, бо він віддав прикраси власникам, які є громадянами Туреччини. Їхні імена так і не встановили.

Кримінальне провадження щодо дій працівників митниці, які пропустили Кулика із прикрасами, слідчий Віталій Михаліцький закрив 30 січня 2019 року «за відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення». Цю постанову про закриття кримінального провадження скасували як передчасно винесену 12 лютого 2019 року. А вже 7 березня 2019 року кримінальне провадження знову закрили.

Про засудженого

Згідно із електронними деклараціями Віталія Михаліцького, у 2018-2020 роках він хотів потрапити на роботу в ДБР. Його зарплата в СБУ за 2019 рік становила 228 тис. грн, дохід дружини-підприємиці Аліни – понад 984 тис. грн. В 2019 році він придбав автомобіль Renault Megane 2011 року випуску за 195 тис. грн.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі