“Слуга народу” розповів, чи повернеться Рада до розгляду законів про зброю

06 березня 2021 Політика
Share Button
Фото: ілюстративне
"Всі депутати готові підтримати закон про обіг зброї", - наголосив нардеп.

Народний депутат від фракції «Слуга народу» Денис Монастирський в ефірі телеканалу «Україна 24» заявив, що Рада до кінця теперішньої каденції після провалу 4 березня навряд чи повернеться до голосування законопроєктів про обіг вогнепальної зброї.

«Що означає вчорашнє голосування (в Раді – ред.), коли були провалені обидва законопроєкти про обіг цивільної вогнепальної зброї? Це означає лише те, що більше парламент цього скликання, ймовірно, не повернеться до питання легалізації придбання, зберігання або носіння вогнепальної короткоствольної зброї для громадян. Саме це означало голосування – за перший законопроєкт 88 було голосів, за другий 74 голоси. Але всі акцентували, що всі фракції, всі депутати готові підтримати закон про обіг зброї, має бути такий закон, тому що на рівні інструкції не можуть бути врегульовані права людини, тим більше які впливають на права інших людей», – зазначив нардеп.

Він наголосив на необхідності законодавчо врегулювання питання самооборони.

«Я погоджуюсь, що в будь-якому разі буде відрегульоване питання необхідної самооборони – це ключове питання для будь-якого обігу зброї. Механізм необхідної самооборони в законі потребує вдосконалення. Тому що на сьогодні людина, яка скористалася зброєю навіть при захисті своєї домівки або відбитті нападу, вона, як показує судова практика, як правило буде притягнута до судової відповідальності. Тому що резюмується, що людина зі зброєю була не права, навіть якщо на неї здійснювався напад. Це питання треба змінювати», – заявив Монастирський.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі