“Слуги народу” бойкотуватимуть телеканали Ахметова

24 листопада 2021 Політика
Share Button
Фото ілюстративне
Представники партії "Слуга народу" ухвалили рішення ігнорувати телеканали "Україна-24" та "Україна".

Відповідну заяву опублікувала в Telegram речниця парламентської фракції партії “Слуга народу” Юлія Палійчук.

“Спільна публічна заява: олігархічний шантаж проти держави і суспільства не дасть ніякого результату. Протягом останніх місяців телеканали “Україна-24” і “Україна” перетворились на відверто пропагандистські “ДТЕК-24” і “Олігарх”… Сьогодні наша команда ухвалила спільне рішення – ігнорувати медіа, які власник навмисно перетворює на свій корпоративний гучномовець для шантажу держави і суспільства”, – йдеться в заяві.

Підкреслюється, що члени “Слуги народу” поважають право будь-якого медіа на незалежність редакційної політики, але наголошується, що вони ніколи не погодяться з використанням телеканалів і журналістів для шантажу держави і суспільства задля лобіювання бізнесових та політичних інтересів власників.

У заяві зазначається, що системне та навмисне поширення фейків на телеканалах “Україна-24” та “Україна”, публічні безпідставні образи “тих, хто заважає олігарху”, відверті маніпуляції, ненадання права на відповідь є яскравими проявами олігархічної системи, з якою бореться команда “Слуги народу”.

“Медіа, продажні політики, соцмережі використовуються для намагань зберегти статус-кво, що дозволяє олігарху отримувати рентний дохід від отриманих колись привілеїв. Видобуток руди, експлуатація залізниці, виробництво електроенергії – все це, на думку олігарха, повинно бути джерелом його необгрунтованого збагачення всупереч інтересам суспільства. І саме на підтримку цього спрямовується весь належний йому медійний та політичний ресурс”, – констатується в заяві.

Водночас у “Слузі народу” висловлюють сподівання, що нещодавно ухвалений президентський закон про олігархів позбавить таких надмірно впливових осіб можливості “скуповувати політиків” і позбавить вигоди від тиску на редакції та журналістів.

“Трансформацію держави й зменшення олігархічного впливу на економіку неможливо зупинити. Ані телевізійним шантажем, ані політичними погрозами, ані олігархічними спробами домовитись про “взаєморозуміння” в Москві”, – додається в заяві політичної сили.

Окрім того, зазначається, що рішення про ігнорування телеканалів буде переглянуто, коли їх власник дозволить редакціям та журналістам повернутися до роботи за загальноприйнятими стандартами журналістики.

“В той же час ми залишаємося абсолютно відкритими для будь-яких ЗМІ, які працюють незалежно, збалансовано та заради об’єктивного інформування суспільства”, – підсумують у “Слузі народу”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі