Сміттєвий полігон у Чорнобильській зоні будуть модернізувати за приватні кошти

30 листопада 2020 Життя
Share Button
Фото - ілюстративне
Держава на реконструкцію полігону з небезпечними відходами грошей не виділила.

У зоні відчуження полігон твердих побутових відходів «Лелів» планують модернізувати та реконструювати за рахунок позабюджетних коштів. Про це повідомили на Фейсбук-сторінці Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Полігон “Лелів” почав приймати перші побутові відходи в 1996 році. Тепер щороку підприємства, які працюють у ЧЗВ, утворюють 5 тис. кубометрів сміття, з яким полігонові вже неспромога впоратися.

Екологи та інженери кажуть. що головна проблема “Леліва” – це відсутність змоги сортувати сміття. Також він потребує модернізації, щоб відповідати викликам часу. Адже за 24 роки мінилися навіть характеристики сміття, яке він приймає.

«Проблема поводження із побутовими відходами – це виклик ХХІ століття. Для того, щоб це не перетворилося на екологічну катастрофу, відповідні кроки мають бути зроблені уже сьогодні. Саме тому, було прийнято рішення про залучення комерційної структури ТОВ «Консалт-Світязь» до проведення робіт із сортування сміття. А для того, щоб не створювати додаткового фінансового навантаження на державний бюджет, було прийнято рішення, що за комерційним тарифом попередньо відсортоване сміття буде прийматися на полігоні твердих побутових відходів «Лелів», – наголошує перший заступник Голови ДАЗВ Андрій Пляцко.

Згідно з українським законодавством забороняється захоронення побутових відходів без попереднього сортування, але у бюджеті не передбачено жодних фінансових видатків на сортування сміття. Також полігон твердих побутових відходів «Лелів» потребує реконструкції та модернізації. Тому реконструкцію будуть проводити коштом приватного підприємства  ТОВ “Консалт-Світязь”. Воно вже отримало дозвіл на проведення спеціальних робіт у ЧЗВ.

У листопаді 2020 року полігон “Лелів” став епіцентром розгортання сміттєвого скандалу. Очевидці повідомили, що 27 числа на полігон вивантажили кілька вантажівок із львівським сміттям.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі