Соціал-демократична партія перемогла на парламентських виборах у Німеччині

27 вересня 2021, 10:43 Політика, Світ
Share Button
Ілюстративне фото
Федеральний офіс, відповідальний за спостереження за виборами (Bundeswahlleiter), стверджує, що СДПН отримує 25,7% голосів і лишається лідером перегонів.

Про це повідомляє Європейська правда.

Федеральний офіс, відповідальний за спостереження за виборами (Bundeswahlleiter), стверджує, що СДПН отримує 25,7% голосів і лишається лідером перегонів.

Політична сила чинного канцлера Ангели Меркель, блок ХДС/ХСС отримує 24,1%, з яких голоси ХДС склали 18,9%, а баварську партію ХСС підтримали 5,2%. При цьому ХСС майже зберігла підтримку у порівняння з виборами 2017 року, а загальнонаціональна ХДС показала провал у -7,9 відсоткових пунктів.

Ці результати виборів, сформовані станом на ранок 27 вересня (за київським часом) формально ще не є “остаточними”, однак не мають суттєво змінитися – наразі надійшли дані з усіх 299 округів.

Третє місце отримала партія “Зелені” із 14,8% підтримки, її результат виявився дещо вищим за прогнози екзитполів. Як відомо, “Зелені” під час передвиборчих перегонів виступали проти запуску газогону “Північний потік-2”

На четвертому місці – “Вільні демократи” із 11,5%, четвертими стала праворадикальна “Альтернатива для Німеччини” із 10,3%, підтримка якої впала у порівнянні з 2017 роком на 2,3%. П’ята партія – ліворадикальні “Ліві” із 4,9%, що впали майже удвічі.  Інші партії не долають бар’єр для попадання у Бундестаг за партійними списками.

Як писало Діло, Кулеба розповів, чого очікує Україна від виборів у Німеччині.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі