SpaceX запустила в космос супутник, який повідомлятиме про природні зміни

22 листопада 2020 Відео, Світ
Share Button
Фото: NASA
Компанія Ілона Маска SpaceX, в рамках спільного проєкту з Європейським космічним агентством ESA, запустила в космос новітній супутник для вивчення поверхневих процесів на Землі.

Про це повідомляє NASA.

Запуск був о 9:17 за тихоокеанським стандартним часом (19:17 за Київським часом).

Після запуску головний двигун першого ступеня ракети SpaceX Falcon 9 відключається, після чого відбувається відділення від другого ступеня. Далі відбудеться запалювання другого ступеня, після чого скинеться обтічник корисного навантаження з супутника Sentinel-6.

Супутник спільно розробили фахівці з Європи (ESA, CNES, EUMETSAT) і США (NASA, NOAA).Запуск другого такого космічного апарату заплановано на 2025 рік.

Як зазначено на сайті Європейського космічного агентства, супутник допоможе спостерігати за підйомом рівня Світового океану і таненням льодовиків з космосу.

Завдяки цьому проєкту людство отримає нові знання та уточнить уже відомі дані про роль океану в зміні клімату. Крім цього, з’явиться чіткіше розуміння, як техногенна діяльність впливає на “здоров’я” Світового океану.

Sentinel-6 як щонайменше до 2030-го продовжить вимірювати з високою точністю зміни топографії океану, зокрема річок і озер.

Дані цієї програми допоможуть відстежити формування ураганів та передбачити в режимі, близькому до реального часу, напрямок, куди можуть піти шторми. Це критично важливо для адаптації прибережних районів і малих островів, а також для надання їм допомоги.

Новий Sentinel-6 — восьмий апарат, який продовжить роботу своїх попередників в рамках європейського проєкту глобального моніторингу навколишнього середовища і безпеки “Коперник”, які вже знаходяться на орбіті та вимірюють рівень забруднення атмосфери.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі