Співпраця з Молдовою може допомогти у досягненні миру на Донбасі – експерт

13 січня 2021 Політика
Share Button
Фото - з відкритих джерел
У той час, коли у Берліні відбувається зустріч радників у "нормандському форматі", в Україну приїхала президентка Молдови Майя Санду.

Чому друга подія важливіша, пояснив директор Міжнародного центру протидії російській пропаганді Юрій Кочевенко в ефірі каналу “Україна 24“.

“Навряд чи варто очікувати (від зустрічі у Берліні — ред.) дипломатичних проривів або взагалі конкретних результатів. Швидше, це буде чергова демонстрація позицій і спроба підготовки зустрічі для голів держав. На мою думку, зустріч, яку провів сьогодні президент Зеленський у Києві з новообраною президенткою Молдови значно важливіша, і вона може суттєвіше наблизити нас до миру на Донбасі, ніж зустріч у Берліні”, — сказав він.

Експерт пояснив, чого може домогтися Україна у співпраці з Молдовою.

“Позиція України має будуватися на принципі нашої територіальної цілісності та непорушності кордонів, а також готовності відстоювати свою цілісність. Росія зупиняється тільки там, де її зупиняють. І жодні дипломатичні маневри самі собою не здатні виконати це завдання.

Проте сьогодні в України з’являється суттєвий шанс побудувати серйозну антиімперську, антикремлівську коаліцію з країнами, які вже потерпають чи можуть стати жертвами російської агресії. І Молдова тут виглядає найбільш очевидним союзником. Якщо ми спільно зможемо прибрати загрози як мінімум з боку Придністров’я, це суттєво розв’яже руки Україні в інших напрямках”, — сказав він.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі