Радко Мокрик

Радко Мокрик

історик, культуролог

Спорт поза політикою?

Радко Мокрик | 09 серпня 2021 Думка
Share Button
Ярослава Магучіх
Ніяк не вщухне дискусія про «спорт поза політикою». Ось навіть львівські олімпійці вже долучаються.
І мені, відверто, трохи дивно стає, як цією тезою маніпулюють дорослі люди.
Життя не ділиться на спорт, культуру, політику, мистецтво чи економіку. Нічого не існує у вакуумі. Все взаємопов’язано. Все – частина культури. Все, більшою чи меншою мірою – політика. Тим більше, коли мова про найвищий світовий рівень, про Олімпійські ігри. Навіть не знаю, чи варто пояснювати на історичних прикладах. Про Мюнхенську чи Московську олімпіади. Чи просто показати як поплавило російських пропагандистів від результатів з художньої гімнастики?
Але ж все банально і просто – в момент, коли ти, з тої чи іншої причини, ставиш біля свого прізвища прапор власної держави, коли він в тебе на плечах, на бейджику чи на табличці з твоїм прізвищем – ти береш на себе відповідальність. Бо в цей момент ти перестаєш бути просто Іваном, Василем чи Катериною – ти представляєш свою державу. Офіційно чи не офіційно, на найвищому чи на повсякденному «маленькому» рівні. Ти – не просто каратист, співак, художник, письменник, олімпієць, лектор чи хороший хлопець чи дівчина. Ти – українець. І подобається тобі це чи ні – ти несеш відповідальність за цей прапор і перед ним.
Так, мені прикра ситуація навколо нашої спортсменки. Але ніт – я не підтримую надмірних емоцій навколо цього. Так – це ляпсус з її боку, добре, якщо це поясниться і наступного разу і вона і будь-хто інший, хто тримає на плечах український прапор, буде обачнішим. Водночас я вдячний всім олімпійцям за медалі. Бо це, власне, значною мірою – не про них, а про нашу спільну країну.
Але ключове – це саме відповідальність. Особливо в час, коли проти твоєї країни ведеться збройна агресія.
Якщо людина хоче бавитись в «дітей квітів», чи «всі ми браття-богоносці», як писав колись класик – то прошу дуже. Але без державного прапора. Бо там де прапор – там політика. Подобається це комусь чи ні.
Ба більше, давно думаю про те, що нам всім це треба завжди пам’ятати – де б ти не був і в якій би не був ситуації, навіть на побутовому рівні – ти формуєш імідж своєї країни. І несеш за нього відповідальність.
Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі