Справу судді Чауса передали в Конституційний суд Молдови

29 травня 2021 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Справу про надання політичного притулку колишньому судді України Миколі Чаусу передано до Конституційного суду Молдови.

Про це повідомили низка молдовських ЗМІ та підтвердив адвокат Ростислав Кравець у суботу, 29 травня, передає УНН.

За даними Nokta.md, справу про надання політичного притулку Чаусу у Молдові передано до Конституційного суду країни у середу, 26 травня, коли Вища судова палата задовольнила клопотання про зняття заперечення щодо неконституційності, але відклала розгляд апеляції до рішення суду.

Цю інформацію підтвердило і Publika.md. За даними ЗМІ, Вища судова палата Молдови передала справу до Конституційного суду, задовольнивши клопотання адвоката Чауса, і таким чином розгляд апеляції про відмову в наданні політичного притулку Чаусу відкладено. Вказано, що екссуддя попросив скасувати виняток щодо неконституційності тлумачення кількох положень Адміністративного кодексу, які, на думку захисту, використовувала в 2017 році адміністрація президента країни для відмови Чаусу в політичному притулку.

Його адвокат Ростислав Кравець у своєму Telegram-каналі при цьому назвав це “справою про екстрадицію”. “Справа про екстрадицію Миколи Чауса передана Верховним судом в Конституційний суд Молдови”, – написав він.

При цьому з понеділка, за словами Кравця, “в цілу низку українських судів надійдуть клопотання про звільнення Миколи Чауса”, і захист буде подавати їх “до тих пір, поки не залишиться жодного державного органу, в якому можуть незаконно утримувати нашого клієнта”.

Як писало Діло, суддя Чаус записав відео й анонсував повернення до України.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі