Дмитро Посипанко

Дмитро Посипанко

Журналіст, політичний оглядач

“Справжній” піар Синютки

Share Button
Фото з Фейсбуку Олега Синютки
Вчора прочитав пост народного депутата Олега Синютки і вирішив, що пора запроваджувати ще одну рубрику під хештегом #політичнийтреш.

У цій рубриці буду намагатись аналізувати комунікаційні фейли українських політиків, які мають великі плани на 25 жовтня 2020 року на Львівщині. Наголошую, не хейтити, не тролити, а намагатись пояснити, що не можна робити і чому.

Отже, учора, 25 жовтня, народний депутат України Олег Синютка розродився “розгромним” постом про те, як потрібно і не потрібно піаритись на боротьбі з коронавірусом.

Цей пост був викликаний іншим постом – міського голови Львова Андрій Садового, який “потішив” львів’ян тим, що врешті (на третьому місяці карантину!!!) у Львові розпочали робити високоточні тестування на антитіла до коронавірусу.

Про нелюбов Олега Синютки до свого колишнього шефа Андрія Садового вже всі давно знають і таким дописам головного єесівця області ніхто вже не дивується. Фани Садового, як і сам Садовий, їх уже давно не читають і ніхто на них не реагує. А фани Синютки і Порошенка насолоджуються ними, як нектаром, не усвідомлюючи того, що вони взагалі не сприяють зростанню рейтингів Синютки у Львові.

Про це наочно свідчать усі результати соціологічних опитувань у Львові. Синютка не лише безнадійно поступається Садовому (десь так орієнтовно на відсотків 30), але й навіть свободівцю Кошулинському. До речі, зі свободівцями в Олега Синютки своя цікава історія. Колись давно, коли ще соціал-націоналісти мали тотальну більшість у раді Львова, а Олег Синютка був правою рукою Садового, вони нещадно воювали і їхня ненависть була обопільною. Зараз вони щотижня сидять в одній студії і дуже мило спілкуються, об’єднавшись у любові на фоні своєї спільної ненависті до того ж Садового. Але то таке… У політиці немає вічних ворогів, як і вічних партнерів. Повернусь до теми свого трешу.

Так от, Олег Синютка звинуватив міську владу у дешевому піарі на віртуальних ІФА тестах, заявивши, що при задекларованій потужності трьох міських лабораторій потрібно буде щонайменше 10 днів, щоб провести тести усього біоматеріалу, який зберігається в морозилці львівського лабораторного центру. З арифметикою в Олега Синютки все ніби добре. Але завжди є одне але. Львівський лабораторний центр – це державна обласна установа, яка знаходиться у підпорядкуванні Міністерства охорони здоров’я.

І Олег Синютка, як колишній голова Львівської обласної державної адміністрації прекрасно знає, що міська влада немає жодного відношення до державних (!!!) обласних (!!!) установ, які підпорядковуються МОЗу (!!!). Ця лабораторія обслуговує всіх мешканців Львівщини, а не лише Львова, тому й відповідальність за неї повинна бути солідарною – міста, області і держави. Закиди у бік міста є необгрунтованими і маніпулятивними.

Олег Синютка, як народний депутат України, мав би у своєму дописі наїхати не лише на міську владу, але й на владу області, керівництво МОЗу і сам лабораторний центр. Адже ніхто з них за місяці карантину не зробив нічого, щоб лабораторний центр врешті перетворився з морозилки, де зберігається біоматеріал, на справжній лабораторний центр, де проводяться повноцінні дослідження. Ось тоді можна було б аплодувати такому допису нардепа і навіть спробувати повірити у щирість його слів.

Далі допис стає ще більш безглуздішим і без сарказму його важко аналізувати.

Олег Синютка вирішує похвалитись тим, що Благодійний фонд Петра Порошенка уже закупив і привіз справжні ІФА тести до Києва. Це, звичайно, дуже класно і похвально, що Петро Порошенко закупив для Києва ІФА тести, але що це має спільного зі Львовом важко зрозуміти. Не можу також зрозуміти, чому у своєму дописі Олег Синютка не написав про недолугість міської влади Києва і безпосередньо Віталія Кличка, бо ж виглядає так, що вони теж не можуть впоратись із пандемією в столиці і Порошенко замість них це робить.

Насправді, я жартую і розумію, чому таке не написано у цьому дописі. Заради справедливості треба сказати, що не лише Порошенко зі своїм фондом допомогає у боротьбі з COVID-19. Майже весь великий український бізнес це робить. Та й не тільки великий, але й середній і малий. Тому розказувати, що це робить тільки хтось один – навіть якщо він твій шеф і покровитель, неправильно.

Йдемо далі, бо там ще цікавіше.

Для початку нагадаю, що на вулиці 26 травня 2020 року і у нас очолює державу шостий президент Володимир Зеленський (подобається нам це, чи ні). Але Олег Синютка, мабуть, застряг у далекому минулому – у тих часах, коли він ще був головою ОДА при президентові Порошенку. Інакше його слова про те, що він “…за дорученням п`ятого президента Порошенка відвідав…” пояснити просто неможливо.

Так, почесне звання “президент України” зберігається за особою, яка обіймала цей пост, довічно. Але. Станом на сьогодні Петро Порошенко народний депутат України 9-го скликання. Як і Олег Синютка. Вони знаходяться в аналогічному статусі і згідно з Конституцією України мають абсолютно рівні права і повноваження. В жодному законодавчому акті України не прописано ані права екс-президента давати комусь якісь доручення, тим паче народним обранцям, ані права одного нардепа давати доручення іншому нардепу. Мені от навіть цікаво стало, що би написав Олег Синютка, якби хтось з нардепів почав їздити по області із дорученнями третього президента Ющенка, чи четвертого Януковича.

Не раджу самодостатнім політикам, які мають далекосяжні плани в українській (навіть регіональній, чи місцевій) політиці використовувати такі вислови, бо це точно не додає рейтингових пунктів. Хочете на чомусь піаритись? Піартесь. Але на тому, що ви зробили. Ви, а не ваш шеф, патрон, покровитель чи спонсор.

Не зробили нічого? Зробіть, а тоді піартесь. Олег Синютка за роки свого управління областю багато зробив і має чим піаритись. Хто йому порадив саме такий піар, мені взагалі не зрозуміло. І на завершення. Увесь допис Олега Синютки присвячений критиці міської влади, яка не змогла організувати справжнього, а не промоційного тестування на коронавірус у Львові. Здавалося б, найкращий спосіб довести чиюсь неспроможність у чомусь – взяти і зробити замість нього. Тому нардеп мав би приїхати у заклади охорони здоров`я, які підпорядковані міській владі, і замість Садового організувати це тестування. Оце був би справжній піар. Та ще й підкріплений справжньою турботою про львів`ян.

Але і тут все навпаки. Олег Синютка “за дорученням президента Порошенка” (просто не можу цього не повторити!) поїхав у Львівський обласний центр крові та Львівський обласний центр громадського здоров`я. Два центри обласного підпорядкування! Два заклади, до яких жодного відношення міська влада немає. Два заклади, якими управляє обласна влада. Чи є критика “області”? Ні, звичайно. Чому? Бо Ганущина критикувати не можна – він однопартієць. А Козицького можна критикувати? Це питання залишу без відповіді. Лише спробую ще пояснити, чому в Олега Синютки така любов саме до обласних закладів. Тут є кілька причин.

Перша. Олег Синютка ще на початку року зрозумів, що виграти вибори в Садового йому нереально, тому він перекваліфікувався на обласну раду, яка після адміністративно-територіальної реформи стане справжнім органом місцевого самоврядування зі своїм виконкомом і реальним бюджетом (так, не таким великим, як у Львова, але все ж більшим, ніж зараз).

Друга. Олега Синютку ніколи у Львові не любили. Ані тоді, коли він був першим заступником Садового (бо тоді його взагалі ніхто не знав і його, до речі, це взагалі не турбувало), ані тоді, коли він очолив облдержадміністрацію (бо Садовий зробив усе необхідне, щоб Синютка і “сміттєва блокада” стали тотожними у Львові).

Третя. Олег Синютка напрям свого політичного руху змінив, а стратегію (якщо вона у нього звичайно є) – ні. Якщо він і надалі продовжить будувати своє політичне майбутнє виключно на критиці (та ще й такій недолугій) Садового, то він ніколи не стане мером Львова (це я про 2025 рік). Ба більше, маю сумніви, що він зможе очолити Львівську обласну раду (а тут про 2020-й).

Бажаю Олегові Синютці якомога швидше змінити свого політтехнолога, найняти собі достойних контент-менеджера і спіч-райтера. Час ще є. Ще все можна змінити і здійснити свої далекоглядні плани!

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі