США дають “зелене світло” на постачання винищувачів в Україну з країн НАТО

06 березня 2022, 21:19
Share Button
Ентоні Блінкен
Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що його країна дає "зелене світло" на постачання винищувачів до України з країн НАТО, наприклад, Польщі. Зараз вивчають, як посприяти цьому.

Про це повідомляє кореспондент української служби “Голосу Америки” Остап Яриш у Facebook та CBS News.

Попри те, що США та країни НАТО не хочуть закривати небо над Україною, побоюючись, що це може загострити російську агресію, рішення передати українцям винищувачі підтримують.

Блінкен заявив, що США шукає способів поповнити арсенал Польщі, якщо країна погодиться надати Україні свої бойові літаки.

Він додав, що США працюють з українською владою, щоб отримати поточну оцінку потреб України. Після цього США і партнери оцінять, що можуть надати.

Я не можу говорити про час, але можу просто сказати, що ми розглядаємо це дуже, дуже активно”, ㅡ сказав Блінкен.

Раніше президент Володимир Зеленський закликав країни забезпечити закриття повітряного простору над Україною або передати нашій державі літаки радянського виробництва з країн, які досі їх експлуатують.

За даними польських ЗМІ, з Польщі Україні можуть передати МіГ-29 ㅡ багатоцільові радянські винищувачі четвертого покоління, на яких українські пілоти вже навчені літати. Ці ж літаки є у Болгарії та Словаччини.

Журналіст Остап Яриш детальніше пояснив про “зелене світло” з боку США на поставки винищувачів до України, про яке сказав Блінкен.

Воно є – в тому сенсі, що США не заперечують проти таких поставок. Але США не можуть приймати рішення за інші країни НАТО і забороняти чи дозволяти їм поставки техніки (якщо вона не є американського виробництва).

То про що йдеться? Як сказав Ентоні Блінкен, прямо зараз тривають розмови з Польщею про те, як США можуть компенсувати надання Україні польських літаків – тих, які вже знайомі українським пілотам.

За інформацією сенаторів та конгресменів, поляки просили в обмін на свої винищувачі, які вони готові направити в Україну, підсилення своїх авіаційних потреб з боку США. Але ЗМІ писали, що Білий дім начебто вагався з цього приводу. Тому питання ведучої до Ентоні Блінкена слід розглядати в цьому контексті – чи є тут згода і “зелене світло”.

Ентоні Блінкен сказав, що так – і що США зараз обговорюють з поляками те, що саме Америка може дати взамін.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі