США готові брати участь у “Кримській платформі”

14 травня 2021 Політика
Share Button
Оксана Маркарова. Фото: Андрій Гудзенко/Ліга.net
Сполучені Штати не тільки підтвердили готовність долучитися до ініціативи "Кримська платформа", а й закликають інші країни, зокрема G7, об'єднати зусилля для тиску на РФ.

Про це сказала у Вашингтоні посол України в США Оксана Маркарова, передає “Укрінформ”.

“Я дуже рада, що Сполучені Штати також заявили про свою готовність брати участь (в ініціативі “Кримська платформа” – ред.), більше того, закликають наших колег по G7 також долучатися. Я впевнена, що це стане початком дієвої роботи щодо повернення нашого Криму”, – повідомила Маркарова.

За її словами, уже багато країн дали згоду на участь в інавгураційному засіданні в Києві.

“Ми готові до максимально широких активних дій”, – зазначила посол.

Вона підкреслила, що позиція Вашингтона на підтримку української ініціативи “є надзвичайно важливою”, оскільки США – не тільки головний стратегічний партнер України в питаннях політики й безпеки і не просто союзник, а справжній друг.

У цьому контексті Маркарова зауважила, що це питання бентежить Росію, яка відчуває, що міжнародна спільнота переходить від заяв про незаконну анексію до конкретних обговорень про те, як провести деокупацію українського півострова.

“Ми вже чули заяви з боку Росії стосовно їхньої стурбованості – нічого неочікуваного. Хочу сказати, що Крим абсолютно незаконно анексований, Крим – це Україна. Тому попри стурбованість країни, яка анексувала Крим, дуже сподіваюся, що ми перейдемо до обговорень про те, яким чином ми повертаємо Крим додому”,- підкреслила Маркарова.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі