США можуть зняти санкції з Білорусі в обмін на транзит зерна з України

20 травня 2022, 10:28 Економіка, Політика
Share Button
Фото ілюстративне
Мова йде про тимчасові заходи.

США розглядають можливість тимчасового зняття санкцій з білоруських калійних добрив в обмін на транзит українського зерна через територію Білорусі, повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела.

За словами співрозмовників видання, обговорюється зняття санкцій терміном на півроку. Передбачається, що доставка зерна з України буде здійснюватися залізничним транспортом через Білорусь в литовський порт Клайпеда.

Раніше WSJ писала, що генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш запропонував пом’якшити обмеження на експорт калійних добрив з Росії і Білорусі в обмін на прохід суден з зерном з портів України. У МЗС РФ заявили, що для цього в першу чергу необхідно розглянути питання про зняття санкцій з російського експорту.

Державний секретар США Ентоні Блінкен, виступаючи 19 травня в Раді Безпеки ООН, закликав Росію припинити блокування українських портів, повідомляє Голос Америки.

“Російський уряд, очевидно, вважає, що використання їжі як зброї допоможе досягти того, чого не вдалося здійснити вторгнення – зламати дух українського народу”, – сказав він. Їжа для мільйонів українців і мільйонів інших людей у всьому світі буквально стала заручником російських військових.

Блінкен заявив, що “рішення використовувати їжу як зброю приймає Москва і тільки Москва”. За його словами, на українських елеваторах є близько 20 млн тонн зерна, яке не можна використовувати через війну в регіоні.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш також працює над “пакетом комплексних заходів”, які дозволять Україні відновити експорт продовольства через Чорне море.

“Їжі вистачить на всіх у світі. Проблема полягає в її розподілі, і вона тісно пов’язана з війною в Україні”, – сказав Гутерріш на засіданні Ради Безпеки ООН.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі