США розглядають можливість надати Україні протикорабельні комплекси

20 травня 2022, 08:27 Політика
Share Button
Фото ілюстративне
Буде добрим доповненням для Нептуна.

Білий дім працює над тим, щоб передати Україні сучасні протикорабельні ракети, які допоможуть їй подолати встановлену Росією морську блокаду. Про це повідомляє Голос Америки із посиланням на офіційні особи.

Україна не приховує, що хоче отримати сучасніше американське озброєння, крім артилерії, а також ракет Javelin і Stinger. Так, Україна просить ракети, які могли б відтіснити російський флот від чорноморських портів, що дозволило б відновити постачання зерна та іншої сільськогосподарської продукції в усьому світі.

Перешкодами для постачання такої зброї є побоювання ескалації конфлікту, труднощі з навчанням експлуатації, труднощі з його обслуговуванням та побоювання, що американська зброя може бути захоплена російськими військами.

Однак три американські офіційні особи і два джерела в Конгресі повідомили, що два типи потужних протикорабельних ракет, Harpoon виробництва Boeing і Naval Strike Missile виробництва Kongsberg і Raytheon Technologies, активно розглядаються для прямого постачання в Україну або для доставки шляхом передачі від європейського союзника, який має такі ракетами.

Голос Америки нагадує, що раніше у квітні президент України Володимир Зеленський звернувся до Португалії з проханням надати українським військовим ракети Harpoons, дальність дії яких сягає майже 300 км.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі