США та Німеччина готують санкції проти РФ через “Північний потік-2” – ЗМІ

20 липня 2021 Економіка, Політика
Share Button
Ілюстративне фото
Угоду фіналізують до візиту президента України Володимира Зеленського в США.

США та Німеччина можуть застосувати нові санкції та інші заходи щодо Російської Федерації. Обмеження можуть бути застосовані, якщо Москва використає газопровід “Північний потік-2” як зброю проти України.

Про це повідомляє Bloomberg, у розпорядженні якого опинився проект угоди.

Документ передбачає, що Німеччина повинна вжити заходів, якщо РФ буде використовувати “Північний потік-2” для тиску на Україну або посилить агресію щодо Києва. Крім того, Берлін повинен закликати ЄС до кроків у відповідь, в тому числі до санкцій на експорт російських енергоносіїв.

За словами одного з американських чиновників, формулювання неоднозначні, щоб не розкривати Москві плани щодо реагування на потенційні агресивні дії. Зазначається, що можуть навіть вдатися до обмеження поставок російського газу до Німеччини.

Проект угоди передбачає інвестиції в мільярд доларів в “зелений фонд” для допомоги Україні в переході на більш екологічні джерела енергії. З цієї суми Німеччина повинна дати 175 мільйонів доларів. Крім цього, Берлін повинен призначити спецпредставника з підтримки двосторонніх енергетичних проектів з Києвом. Для цього планують виділити 70 мільйонів доларів.

Також Німеччина зобов’язується використовувати важелі впливу, щоб продовжити транзит російського газу через Україну ще на 10 років після завершення договору у 2024 році.

Передбачається, що угоду фіналізують до візиту президента України Володимира Зеленського в США.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі