Від УГКЦ до язичників: стала відома кількість релігійних громад на Львівщині

04 травня 2021 Життя, Львів, релігія
Share Button
Фото: церква святого Йосафата у Червонограді
Львівська область - колиска християнства. Усім відомо, що як і в самому Львові, так і в районах збудовано та функціонує велика кількість церков та конфесій.

Журналістам Діла стали цікаві більш конкретні цифри, тому ми подали запит до ЛОДА, для того щоб дізнатися все детальніше.

Як свідчать дані ЛОДА на 1 січня 2021 року, релігійна мережа у Львівській області представлена 2925 діючими громадами. Також існують 136 незареєстрованих громад.

Найпоширенішою релігійною організацією продовжує залишатися Українська греко-католицька церква – 1575 діючих громад. Вона займає 50,2% серед усіх організацій в області.

На другому місці знаходиться Українська православна церква – 919 громад. Це є 28% від усіх організацій.

Третє місце серед поширеністю громад займає Римсько-католицька церква. 138 громад та 5.3 у процентному відношенні.

Досить поширеними також є релігійні організації Свідків Єгови – 124 громади, але тільки 12 із них зареєстровані.

У п’ятірку лідерів потрапила Українська церква християн віри євангелістської, в області таких громад налічується рівно сотня.

Варто зауважити, що також користуються популярністю і Всеукраїнський союз церков євангельських християн-баптистів – 59 громад. УПЦ Московського патріархату налічує в собі 38 громад та 8 незареєстрованих. Також доволі поширеною є Українська уніонна конференція церкви адвентистів сьомого дня – 21 громада.

В області також функціонують 2 громади ісламістів, 6 – іудаїстів, 2 громади буддистів та 9 громад нових релігійних організацій язичницького спрямування.

Ще цікавим фактом є те, що 532 пам’ятки архітектури перебувають у власності самих громад.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі