Стало відомо, які питання будуть обговорювати на зустрічі Нормандської четвірки

17 квітня 2021 Політика
Share Button
Ілюстративне фото
Зеленський очікує, що після засідання на Донбасі буде відновлено режим сталого та всеосяжного припинення вогню.

Про це повідомили на сайті президента України Володимира Зеленського.

“Буде обговорюватися низка питань. Перш за все будуть обговорюватися кластери, зроблені французькою та німецькою стороною. Будуть доповнення від України. Ці кластери розглядаються також Росією. Всі чотири країни підготують додатки до цих кластерів: з чим згодні, з чим не згодні”, – заявив Зеленський.

Він зауважив, що кластери – це кроки з виконання Мінських домовленостей, політичні радники узгоджуватимуть позиції щодо них.

Сьогодні Зеленський обговорив з Еммануелем Макроном та Ангелою Меркель безпекову ситуацію на сході України, режим припинення вогню, який діяв з кінця липня 2020 року.

“Але, на жаль, від початку січня ми побачили ускладнення ситуації на контактній лінії між нами та тимчасово окупованою територією України, збільшення кількості пострілів. Про всі ці випадки я детально розповів пану Макрону, а потім пані Меркель, ми з ними говорили про це. Ми бачимо загострення ситуації. Тільки цього року загинуло близько 30 українських військових. Більшість із них загинули не через випадкові постріли, про що говорять бойовики чи представники російської влади. Більшість із цих убивств відбулися через прицільний снайперський вогонь. Всі ці докази, відео, фото є, вони передані українською стороною, згідно з домовленостями, до ОБСЄ”, – сказав президент.

Він також розповів, що обговорив з французьким колегою виконання домовленостей, які були досягнуті на зустрічі лідерів “Нормандської четвірки” у грудні 2019 року в Парижі. Водночас Росія й ті, хто контролює окуповані території, не виконали їх, зокрема не відкрили КПВВ зі свого боку та не пропускають людей.

Також, за словами Президента України, заблоковано процес взаємного звільнення утримуваних осіб. “Друга частина обміну – “всіх на всіх” – ми передали списки ОБСЄ. Я про це сказав пану Макрону й пані Меркель. З боку Росії і з боку сепаратистів списки ОБСЄ не передали”, – зазначив президент.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі