Старости працюватимуть за новими правилами: інфографіка

25 березня 2021, 12:55 Життя
Share Button
Ілюстративне фото
Законопроєкт №4535 щодо розвитку інституту старост готовий до другого читання. В інфографіці розповідаємо про основні положення документа і про те, що зміниться в роботі старост у громадах.

Нагадаємо, 17 березня парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді ухвалити у другому читанні та в цілому законопроєкт №4535 щодо розвитку інституту старост

Деталі законопроєкту №4535

Законопроєкт передбачає, що старости будуть надавати адміністративні послуги мешканцям громад. Водночас статус старости як службовця місцевого самоврядування підвищується з 6-го до 5-го рангу.

«Мережа ЦНАПів у нас тільки розгортається. Тому потрібні фахові люди, які можуть надавати якісні послуги «від домівки до домівки». Підвищуючи рівень старости до 5 категорії, ми разом з тим збільшуємо його заробітну плату, отримуємо фахові підходи на цій посаді та наближаємо справді якісні послуги для людей. Старости зможуть надавати базові адміністративні послуги біля домівки кожного селянина», – пояснює співавтор законопроєкту, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін.

Серед інших нововведень, які передбачає законопроєкт:

  • мінімальний поріг для старостинського округу понижено з 1500 до 500 осіб;
  • призначити старосту можна лише за підтримки його кандидатури громадою, закон визначає чітку процедуру громадського обговорення;
  • протягом трьох місяців з набрання чинності закону Рада громади має затвердити старостинські округи, затверджені за чинною процедурою старости залишаються;
  • входження старости до складу виконавчого комітету ради громади вже не буде обов’язковим, але староста матиме гарантоване право на участь та виступ на засіданнях ради, виконкому, інших органах ради.

Голова партії «Слуга Народу» та співавтор законопроєкту Олександр Корнієнко зауважив, що мешканці громади повинні впливати на вибір кандидатури старости.

«Зараз старости призначаються за поданням голови громади. Трапляються випадки, коли думка мешканців громади просто ігнорується. Так не має бути. Адже старости представляють інтереси жителів села, є головним посередником між владою та громадою. Дуже важливо, щоб при виборі старости думка людей враховувалася. У законопроєкті ми пропонуємо, щоб старост затверджували тільки після обов’язкового публічного обговорення усіх кандидатур у старостинському окрузі», – наголосив Олександр Корнієнко.

 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі