Дмитро Посипанко

Дмитро Посипанко

Журналіст, політичний оглядач

Суботній #політичнийтреш 7

Share Button
Ілюстративне фото
Суботу, мабуть, усі люблять. Бо це вихідний день, а після нього завжди є ще один вихідний.

В суботу треба відпочивати від усього, в т.ч. і від політики. Але це не стосується рубрики #політичнийтреш, бо я для вас цілий тиждень збираю і скріню комунікаційні ляпи українських політиків, які дуже тісно пов’язані зі Львовом, щоб ви часом не пропустили нічого з того, що вони понаписували у своїх соцмережах. Сьогодні це вже сьома підбірка їхніх “шедеврів” і вона буде більш серйозна, ніж усі попередні.

Розпочну із очільниці міської парторганізації “Батьківщини” і водночас майбуньої кандидатки від цієї партії на посаду Львівського міського голови – Наталії Тимчій.

У своєму телеграм-каналі я цього тижня обіцяв, що всі, хто оперуватиме цифрами псевдосоціологів, потраплятимуть довічно у #політичнийтреш. Я завжди дотримую свого слова, тому за репост маніпулятивних соціологічних цифр, Наталія Тимчій тут.

Чи не вперше я погоджуюсь із очільницею Української Галицької партії Іриною Моряк.

Заяви Козловського про різноманітні відкати для Садового, які він назвав “проявом європейської солідарності” і сплачував їх протягом 10 років, мусіли точно зацікавити не лише ДБР, але й НАБУ, СБУ, Нацполіцію і прокуратуру. Будь-який із цих “правоохоронних органів” уже давно мав би відкрити кримінальне провадження через публічну явку з повинною Козловського, і у ході цієї справи влаштувати очну ставку або судові дебати між ним та Садовим. Може б тоді врешті їм всім вдалось отримати якісь неспростовні докази злочинної діяльності Садового…

А від Української Галицької партії я все ще чекає відповіді на своє давно поставлене їм питання: що таке Галичина і де проходять її кордони?

Повернусь до львівського мера Садового, який цього тижня потішив нас тим, що знову перекваліфікувався на ведучого інтерв’ю. Правда, цього разу він долучив до цього спілкування ще співведучу – свою дружину Катерину Кіт-Садову.

Я реально не розумію для чого політики займаються непритаманними їм справами. Не для цього їм виборці делегують своє право управляти державними чи міськими справами. Особливо тоді, коли в місті і так величезна кількість проблем, які точно належать до компетенції Садового. Але трансплантологія і модерація телевізійних дискусій до неї точно не належать.

А цей чоловік завжди знає чим потішити.

Видно дуже хоче Юрій Холод потрапити у Львівську обласну раду. Але з такими дописами йому це точно не вдасться. По-перше, хочу порекомендувати заступникові пана Козицького підівчити трохи український правопис, щоб двічі в одному дописі не робити помилку в словосполученні “об’їзна дорога”. По-друге, треба порадіти, що Юрію Холоду щось там повідомив трохи невиспаний нардеп Орест Саламаха. Але насправді ані пан Саламаха, ані пан Холод не мають жодного відношення до виділення цих коштів, бо виділяє їх Кабмін. А по-третє, чому нікого, в т.ч. і панів Саламаху і Холода, не здивувало чиму гроші для будівництва об’їзної дороги Трускавця виділяють із Фонду боротьби із COVID-19? У нас уже всі лікарні забезпечені усім необхідним? У нас уже винайшли ліки від коронавірусу? У нас уже завершилась пандемія і карантин? Чому ці питання наша місцева влада не ставить перед центральною? Мені видається, що саме для цього нам і потрібні місцеві чиновники, а не для безграмотних дописів у соцмережах.

Цей допис я залишу без коментарів. Просто знайте, якщо ви бачите ось такі “клейноди” і авторів цього трешу, то проходьте повз, не вагаючись. І буде вам щастя!

На цьому раджу порохоботам завершити читання цього суботнього допису. Бо подальше читання цього тексту може зашкодити їхньому здоров’ю.

Насправді порохоботи – це особлива каста, якій хочеться лише поспівчувати, бо вони вже давно не усвідомлюють того, що творять у соцмережах. Я спробую на трьох звичайнісіньких кейсах показати все, чим вони займаються.

Перший кейс. Якщо ти порохобот, то тобі можна спочатку розшарити у себе на Facebook-сторінці якусь незрозумілу лажу, яка вилилась з рота кремлівського лайнометальника Балашова, і взагалі не звартати увагу на журналістські чи хоча б етично-людські стандарти. А на наступний день розповідати про непорядність тих медій, які написали про оприлюднення чергових “плівок Деркача” і звинувачувати їх в роботі на Рашу.

Але є речі, з якими я в цьому дописі таки погоджусь: “якщо путінська Раша через свою агентуру перед виборами вкидає якесь лайно будь-якої давності в ефір, то це вигідно кремлівській Раші! Якщо журналіст це поширює, то він працює на Рашу. Це однозначно. Хто робить вигляд, що він цього не розуміє – бреше. Собі і всім”. І це не мої слова. Це цитата, у якій я змінив лише термін створення лайна, бо насправді немає значення, коли інформаційне лайно створене. А все решта – 100-відсоткова правда.

Другий кейс від нардепа Синютки. Перед тим, як писати якийсь розгромний допис, потрібно десять разів подумати, щоб потім це не виглядало так, як з цим дописом про каву у Львові.

Стільки тексту, стільки “думок”, стільки возмущань, стільки оправдовувань, стільки звинувачень в бік своїх опонентів, а потім ВЖУХ!!! і через 14 хвилин лише фото і кава у Львові. Безплатна порада усім політикам: не використовуйте дітей в агітаційних цілях – це заборонено виборчим законодавством. І ніколи не втягуйте своїх дітей у свої політичні батли! Діти вас про це не просять і діти мають такі ж права, як і ви! І взагалі в Україні є і Уповноважений з прав людини, і Уповноважений з прав дитини, які мали б дуже жостко на такі дописи реагувати.

Третій кейс складатиметься із трьох частин. І це кейс спражньої порохоботки Софії Федини, бо тут є усе: від життя у своїй вигаданій бульбашці до маніпуляцій і подвійних стандартів.

Коли ти живеш виключно у свої бульбашці, яку ти створив чи створила у своїх соцмережах, то з часом перестаєш усвідомлювати, що справжнє життя зовсім інше, воно зовсім не таке, як ти собі думаєш і уявляєш.

Коли ти пишеш такі дописи, то мусиш розуміти, що навколо тебе є мільйони людей, які взагалі не цікавляться політикою, є мільйони людей, які не живуть життям Порошенка чи порохобота, є мільйони людей, які взагалі не дивляться телевізор, є десятки мільйонів людей, які в понеділок ввечері не вмикають ICTV і “Свободу слова”, і є мільйони людей, тому вони навіть приблизно не уявляють про що йдеться у таких дописах. Тому вилазьте хоч інколи зі своїх бульбашок, тоді і не писатимете таких дурниць, і можливо тоді у вас почне з’являтись новий виборець, і не лише на заході України.

Друга частина цього кейсу про подвійні стандарти. Судова система України є однаковою по всій Україні. І сучасна судова система створена в часи правління Порошенка. Створена шляхом недореформування. Вона або вся прогнила і ви їй не довіряєте, або вона вся справделива і ви нею користаєтесь. Коли ви тішетесь рішенням Подільського суду Києва по справі Свинарчуків, то перестаньте кричати проти Печерського суду в тому ж таки Києві, чи будь-якого іншого суду України. Бо це і є подвійні стандарти.

Та й взагалі Софії Федині пора уже звернутись по якусь допомогу, бо не можна прізвище Свинарчуків писати з великої букви, бо вони друзі “твого президента”, а прізвище Бігуса написати з малої букви, бо він зробив кілька розслідувань про “твого президента”. Трохи більше поваги до тих, хто не є порохоботом, не завадило б і Федині, і її однопартійцям.

І третя частина кейсу. Про маніпуляції і дешевий популізм. Особисто я вважаю це просто “геніальною” думкою львівської нардепки Федини.

Уявляєте яку стратегію придумала “зелена влада”? Вони затіяли суд на Порошенком, щоб ліквідувати Жовківський історико-культурний заповідник! Цікаво, що ще місцеві порохоботи припишуть до суду над Порошенком, який, до речі, завершився нічим, а нас так лякали поверненням диктатури Януковича. Ви якось уже визначіться, ким для вас є Зеленський: клоуном чи диктатором, бо якось воно не поєднується в одній людині. І ще одне маленьке зауваження: в часи диктатури суди над будь-ким ніколи не завершуються нічим чи “перемогою” “опозиції”. Тому перестаньте розганяти це дешеве гасло.

На сьогодні це все. Будуть нові перли від наших політиків – будуть нові скріни. І тоді точно буде новий #політичнийтреш.

І не забувайте підписуватись на телеграм-канал #політичнийтреш https://t.me/political_trash, бо там ще більше того, чим засмічують наші соцмережі і розум місцеві політики.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі