Суд дозволив в’їзд в Україну російському реперу Елджею

04 липня 2020
Share Button
Фото: з відкритих джерел
Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення СБУ від 27 листопада 2018 року про заборону на в’їзд в Україну на три роки російському реперу Елджею (справжнє ім’я Олексій Узенюк). Оскільки

Рішення суду від 25 червня опубліковане у реєстрі судових рішень. Як повідомляє Радіо Свобода, за даними суду, Елджей подав позов до СБУ і вимагав скасувати заборону, запроваджену після скарги колишнього народного депутата Володимира Парасюка, який вимагав заборонити реперу в’їжджати в Україну через виступ у Коктебелі в анексованому Росією Криму. Доказом цього було відео в YouTube.

Також, за версією СБУ, в жовтні 2018 року Елджей та інші особи в інтерв’ю виданню «РИА Новости Новосибирск» відзначили, що вважають АР Крим російською територією, в яку Росія «історично багато вклала».

Однак суд скасував рішення СБУ, вирішивши, що воно є безпідставним та необгрунтованим. Оскільки, за повідомленням суду, відео, на якому Елджей нібито виступає в анексованому Криму, на даний момент видалене з YouTube.

«Cуд зазначає, що висновок відповідача (СБУ – ред.) про те, що позивач (Елджей – ред.) незаконно відвідував окуповану територію АР Крим, є необґрунтованим і безпідставним, це в свою чергу вказує на те, що оскаржуване рішення було ухвалене відповідачем на підставі недостовірних і не підкріплених відповідними, допустимими доказами відомостей, отриманих із соціальної мережі YouTube без проведення процедури верифікації власників акаунтів користувачів даної соціальної мережі в передбаченому чинним національнимпроцесуальним законодавством порядку міжнародної правової допомоги», – йдеться в рішенні суду.

Зазначається, що рішення суду може бути оскаржене. Однак у СБУ наразі жодних коментарів не висловили.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі