Суд обрав запобіжний захід Азарову у справі про держзраду

20 жовтня 2021 Кримінал, Політика
Share Button
Фото із відкритих джерел
20 жовтня Печерський районний суд Києва заочно обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому прем’єр-міністру України Миколі Азарову. Його підозрюють у вчиненні державної зради за попередньою змовою групою осіб.

Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань.

“Рішенням суду заочно обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому прем’єр-міністру України Миколі Азарову, підозрюваному у вчиненні державної зради за попередньою змовою групою осіб. Досудовим розслідуванням встановлено, що зміст та умови угоди між Україною та РФ з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України були нав’язані президентом РФ Дмитром Медвєдєвим тодішньому прем’єр-міністру України напередодні її підписання у Москві 21 квітня 2010 року”, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Азаров “повністю розумів наслідки підписання цієї угоди для України”. У ДБР вважають, що він “свідомо забезпечив візування та погодження проєкту документа уповноваженими посадовими особами” (міністрами, керівниками правоохоронних органів та від імені Кабміну).

“Таким чином він сприяв реалізації інтересів РФ під час усіх стадій погодження проєкту Угоди та її імплементації. Слідчі ДБР отримали оригінали документів, які свідчать про цілеспрямовані  дії експрем’єра України Миколи Азарова на шкоду суверенітетові та територіальній цілісності нашої держави. У подальшому такі дії сприяли окупації Криму Російською Федерацією”, — додали у відомстві.

Також зауважується, що всі дії Азаров здійснював “за попередньою змовою групою осіб” з тодішнім президентом Віктором Януковичем, якому також повідомлено про підозру у цьому кримінальному провадженні та якого оголошено у розшук.

“Обрання Азарову заочного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою надасть підстави звертатись із запитами щодо надання міжнародно-правової допомоги про його екстрадицію, а також дозволить ініціювати питання про здійснення спеціального досудового розслідування”, — резюмували в ДБР.

Водночас там нагадали, що притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення державної зради не має строків давності.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі