Суд оштрафував львівського викладача за піратську програму «1С: Підприємство»

05 травня 2021 Львів
Share Button
Фото ілюстративне
Залізничний районний суд Львова оштрафував викладача Львівського коледжу Державного університету телекомунікацій за встановлення нелегального програмного забезпечення.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 23 квітня.

Мова про викладача Львівського коледжу державного університету телекомунікації. У кінці 2017 року він розміщував в інтернеті оголошення про встановлення бухгалтерської програми «1С: Підприємство 8.3».

Працівники одної консалтингової групи зв’язалися з ним і розпитали про послугу. Чоловік запропонував поставити ліцензійну або неліцензійну програми. Після цього під контролем поліції провели закупівлю програмного забезпечення.

За встановлення неліцензійної версії програмного забезпечення викладач отримав 500 гривень. Через місяць він повторив це. Своїми діями чоловік порушив авторські права компанії «Molenari OU».

Крім того, він неправомірно втрутився у роботу автоматизованої системи «1С: Підприємство 8.3» та нейтралізував її засіб інтелектуального захисту, що призвело до незаконного запуску та використання програмного продукту.

У суді викладач провину не визнав, але відмовився від дачі показань із посиланням на статтю 63 Конституції.

Суд призначив покарання – 3 роки позбавлення волі, але звільнив чоловіка від відбування покарання з іспитовим строком 2 роки. Також суд стягнув 83 тисячі гривень матеріальної шкоди за порушені авторські права.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі