Суд продовжив слідство у справі махінацій з бюджетними коштами під час ремонту доріг у Львові фірмами Кухтицького

14 грудня 2021, 20:25 Львів
Share Button
Фото ілюстративне
Галицький районний суд міста Львова розглянув клопотання слідчих про продовження терміну досудового розслідування у справі про звинувачення службових осіб ТОВ “Гарантспецбуд ЛТД”, ТОВ “Альтбуд ЛВ”, ТОВ “Гарантбетон” та ТзОВ “Оптімус ВІА” у привласненні бюджетних коштів у змові з чиновниками органів державної влади та місцевого самоврядування.

Як стало відомо “Ділу” з опублікованої в держреєстрі ухвали суду, слідство розпочалося ще 12 червня 2020 року.

“Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ “Гарантспецбуд ЛТД”, ТОВ “Альтбуд ЛВ”, ТОВ “Гарантбетон”, ТзОВ “Оптімус ВІА” за попередньою змовою зі службовими особами органів державної влади та місцевого самоврядування, організували незаконний механізм привласнення бюджетних коштів”, – йдеться в тексті судового рішення.

Усі перелічені фірми пов’язані з львівським бізнесменом Андрієм Кухтицьким. За інформацією на сайті відкритих баз даних opendatabot, у двох з них (“Гарантспецбуд ЛТД” та “Альтбуд ЛВ”) він є безпосереднім власником, ще у двох фірмах (“Гарантбетон” та “Оптімус ВІА”) власником значиться Микола Гамрат.  У 2015 році спільно з Андрієм Кухтицьким цей бізнесмен був засновником ТОВ “Гарантспецбуд-Захід”, а в 2016 – головним інженером цієї фірми.

У реєстраційних даних на майданчику електронних закупівель Prozorro у  ТОВ “Оптимус ВІА” вказано ту ж електронну адресу та мобільний телефон що й у компаній “Гарантспецбуд ЛТД” та “Альтбуд ЛВ” Андрія Кухтицького.

Справа, яку розслідують правоохоронці, стосується періоду 2018-2019 років, коли ТОВ “Гарантспецбуд ЛТД” та ТОВ “Альтбуд ЛВ” стали переможцями процедур державних закупівель щодо ремонту доріг на замовлення районних адміністрацій Львівської міської ради та окремих органів місцевого самоврядування Львівської області на загальну суму 160 млн грн. За вказаний період підприємствам було  перераховано близько 110 млн грн бюджетних коштів за виконання робіт з ремонту доріг, тротуарів та дворів.

Окрім того, службових осіб створеної у 2017 році фірми “Оптімус ВІА” підозрюють в тому, що вони використали підприємство з ознаками “фіктивності” та “ризикованості” ТзОВ “В-Інтер груп” для документального відображення отримання послуг на загальну суму понад півтора мільйона гривень (точніше – 1 528 028 грн), реальність яких не підтверджена.

“Відповідно до поданої фінансової звітності за 2019 рік, у ТзОВ “В-Інтер груп” відсутні власні особисті засоби , що могли здійснити необхідні господарські операції”, – йдеться у мотиваційній частині судового рішення.

У документі йдеться, що ТОВ “Оптімус Віа” виконувало роботи на замовлення Брюховицької селищної ради з капітальний ремонт дороги на вулицях Озерній та Крутій.

На даний час призначено ряд судово будівельно-технічних експертиз щодо робіт, замовниками яких виступали Галицька РА, Франківська РА, Залізнична РА, Сихівська РА, Личаківска РА, гімназія “Євшан” та Зимнововівська сільська рада, виконання яких доручено експертам Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Розглянувши клопотання, слідча-суддя Христина Мисько продовжила термін досудового розслідування ще на один рік — до грудня 2022 року.

Богдан Скаврон

 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі