Суд стягнув 76 тисяч відшкодування з «АТБ», де жінка впала на розлитій олії

09 вересня 2020 Життя, Трафунки
Share Button
Фото: Судовий репортер
Деснянський суд Києва задовольнив позов до ТОВ «АТБ – Маркет» про відшкодування шкоди, заподіяної ушкодженням здоров’я.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення Деснянського суду Києва.

4 вересня 2019 року приблизно о 21 годині в продуктовому магазині «АТБ», що знаходиться по проспекту Лісовий, 28 стався нещасний випадок із мешканкою міста Києва, пенсіонеркою. Роблячи покупки, жінка проходила повз прилавки із пляшками з рослинною олією і підсковзнулась, впала на підлогу та відчула сильний нестерпний біль у попереку. Після падіння не змогла підвестись на ноги та побачила, що підлога була не прибрана, зокрема була розлита якась рідка та слизька речовина схожа на рослинну олію та видно було, що рідина повільно скапувала із полиць на підлогу.

О 21:49 співробітники «АТБ» викликали карету швидкої допомоги та за допомогою мийної машини почали прибирати підлогу на місці падіння.

У присутності медичних працівників потерпіла написала заяву на ім’я директора магазину. У лікарні в жінки діагностували перелом тіла хребця і зробили операцію. Хвора залишалась у лікарні 16 днів.

56 тисяч гривень витрачено на придбання набору кіфопластики. Потерпіла є одинокою жінкою, отримує мінімальну пенсію та не мала особистих заощаджень для придбання набору для кіфопластики, тому рахунок оплатив її знайомий. Після виходу з лікарні потерпіла уклала з ним безвідсотковий договір позики і зобов’язалась повернути гроші до середини червня наступного року.

Представник потерпілої повідомив про повну байдужість керівництва магазину у даній ситуації, оскільки жодних організаційних та дисциплінарних заходів до винних осіб вжито не було, а практикується зневага до покупців та має місце недотримання елементарних правил безпеки у супермаркеті

Суд допитав в якості свідків фельдшерів швидкої. Вони розповіли, що по приїзду побачили жінку на підлозі біля полиць з рослинною олією, яка самостійно не могла підвестись, скаржилась на біль в попереку. Підтвердили, що бачили на підлозі розлиту рідку та слизьку речовину, схожу на олію, яка скапувала з полиць, біля яких впала потерпіла.

Суд визнав доведеним, що працівники магазину не підтримували чистоту в торговому залі і через це жінка впала і отримала травму.

«АТБ» будь-яких доказів на спростування своєї вини не повідомив. Представник «АТБ» спізнився подати відзив на позов і в судове засідання не з’явився. Відеозапис камери спостереження супермаркет не надав, посилаючись на те, що система використовує обмежений ресурс пам’яті, на яку записується відео з камер, і після його повного використання система починає записувати поверх старих записів.

Суд стягнув 56 тисяч гривень компенсації витрат на лікування, а також 20 тисяч гривень моральної шкоди.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі