Суд у Канаді визнав терактом збиття українського МАУ під Тегераном

21 травня 2021 Світ
Share Button
Фото з відкритих джерел
Суд канадської провінції Онтаріо постановив, що український літак авіакомпанії МАУ збив Іран у січні 2020 року в результаті терористичного акту.

Про це повідомляє Global News.

За версією суду, “з урахуванням всіх ймовірностей” ракетна атака на повітряне судно була цілеспрямованою. Уточнюється, що судове рішення було ухвалено ґрунтуючись на думці двох експертів, один з яких прийшов до висновку, що Іран знав, що повітряне судно є цивільним літаком.

“Позивачі встановили, що, збивши (літак) рейсу 752, відповідачі (Іран) здійснили теракт, це є терористичною діяльністю” – заявив суддя Едвард Белобаба.

Цивільними позивачами у справі є кілька родин загиблих пасажирів. Як зазначається, тепер сім’ї загиблих канадців, а їх понад півсотні, можуть зажадати від Ірану, який був в суді в ролі відповідача, компенсацію.

Обвинуваченими у справі фігурують Іран, Революційна гвардія, Збройні сили Ірану та верховний керівник Алі Хаменеї. Представники Ірану не надали аргументів на свій захист, бо не брали участі у цьому судовому процесі. Рішення суду передали владі Ірану.

Нагадаємо, Рейс PS 752 української авіакомпанії був збитий над Тегераном незадовго після злету 8 січня 2020 року. Загинуло 176 пасажирів та екіпаж. У тому числі 55 громадян Канади і 30 людей, які там постійно проживали. Влада Ірану спочатку заперечувала свою причетність до катастрофи, але зрештою визнала, що збила літак випадково. Суд спирався на свідчення експертів, які довели, що Іранська революційна гвардія знала, що літак цивільний, але навмисне обстріляла його з метою знищення.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Іран поки намагається “піти від відповідальності і знайти цапа-відбувайла”. У зв’язку із цим Україна налаштована зайняти більш жорстку позицію і разом з іншими країнами розглядає заходи, щоб “створити проблеми для Ірану і спонукати його зайняти чесну позицію”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі