Суд відмовив у допитах Зеленського та Авакова щодо справи Шеремета

Share Button
Фото: з відкритих джерел
Шевченківській районний суд Києва відмовив у допитах президента Володимира Зеленського, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і двох колишніх генпрокурорів у справі вбивства журналіста Павла Шеремета.

“Клопотання стосовно допиту Луценка Юрія Віталійовича, Зеленського Володимира Олександровича, Авакова Арсена Борисовича, Геращенка Антона Юрійовича — вімовити у задоволенні. Ці особи не були безпосередньо свідками обставин, що підлягають доказуванню в цьому кримінальному провадженню, та не є свідками в розумінні статті 65 КПК”, — заявила суддя Оксана Голуб.

З її слів, щодо інших осіб, працівників поліції, які є слідчими, або понятих, які приймали участь у тих чи інших діях суд буде визначатись після дослідження письмових матеріалів. Прокурор зазначив, що такі свідки як Зеленський, Аваков, Рябошапка, Геращенко та інші, слідчі, співробітники нацполіції, які зазначені у клопотанні сторони захисту, не були беспосередніми свідками вчинення вказанного кримінального правопорушення та не нададуть відомостей, необхідних для данного судового розгляду. Пише: Суспільне.

Допитати, зокрема, Зеленського та Авакова просив захист обвинувачених. Адвокати пояснювали, що під час численних брифінгів ці посадовці розповідали про численні і неспростовні докази причетності Кузьменко, Дугарь, Антоненка до вбивства Павла Шеремета, яких адвокати не бачили раніше.

“Я і мої колеги витратили багато часу для того щоб проаналізувати всі ці інформаційні вкиди та брифінги, де чітко певні посадові особи зазначили, що їм відомі певні обставини справи, певні докази”, — заявив адвокат фігурантки справи Юлії Кузьменко Тарас Безпалий.

Раніше адвокати додавали, що хочуть зрозуміти, звідки ці особи мали доступ до матеріалів, хоча вони не є учасниками справи і офіційно не мають права навіть до доступу.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі