Суд виключив Дубляни зі складу Львівської громади

24 вересня 2021 Львів
Share Button
Ілюстративне фото
Таке рішення суд ухвалив 22 вересня, розглянувши позов мешканця Дублян, координатора Комітету захисту прав громад Віталія Горбатенка.

Раніше цей суд скасував розпорядження уряду щодо приєднання прильвівського села Малехів до Львівської МТГ, пише zaxid.net.

«Виключити Дублянську територіальну громаду Жовківського району зі складу Львівської територіальної громади з адміністративним центром у м. Львів», – сказано у рішенні суду.

Громадський активіст Віталій Горбатенко наприкінці минулого року оскаржив в суді розпорядження Кабміну від 12 червня 2020 року «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Львівської області» в частині включення Дублянської територіальної громади Жовківського району до складу Львівської територіальної громади.

Суд розглянув позов та вирішив, що при включенні Дублян до складу Львівської громади було порушено передбачені законом принципи добровільності та прозорості.

«Вказані порушення принципів добровільності, відкритості та прозорості при формуванні перспективного плану формування територій громад Львівської області в частині, що стосується Дублянської територіальної громади, на думку суду, мало своїм наслідком порушення принципів місцевого самоврядування», – вважає суд.

У Львівській ОДА та Львівській міськраді ZAXID.NET розповіли, що наразі не ознайомлені зі згаданим рішенням суду щодо Дублян. Водночас кажуть, що не бачать юридичного механізму реалізації таких рішень судів. За процедурою, подаватимуть апеляцію.

«Юридичного механізму виконання такого рішення я не бачу. Якщо не буде політичної волі у Києві, то це рішення і не виконається», – пояснив директор департаменту економічної політики ЛОДА Степан Куйбіда.

«Важливо розуміти, що минулого року відбулися вибори і відповідно до закону була утворена Львівська міська громада у тих межах, які були визначені розпорядженням Кабміну. Яким чином можна реалізувати ці рішення судів – щодо Малехова, Дублян… В державі немає правових процедур, які б передбачали можливість виходу якогось населеного пункту від існуючої громади. Є величезні сумніви щодо практичної реалізації цих судових рішень», – каже керівник департаменту міської агломерації Львівської міськради Юрій Лукашевський.

Рішенням Кабміну у травні 2020 року було затверджено перспективний план формування територій громад Львівської області. До Львівської ОТГ, окрім Львова, увійшли ще 17 прилеглих населених пунктів. Місто Дубляни, яке увійшло до Львівської громади, розміщене впритул до Львова, у ньому проживає близько 10 тис. мешканців.

Зазначимо, що село Малехів, що під Львовом, не хоче бути у Львівській ТГ.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі