Суд взяв під варту 7 представників «Нацкорпусу» за підозрою в рекеті

07 серпня 2021, 10:14 Кримінал
Share Button
Фото Громадське
Шевченківський суд Києва взяв під варту 7 підозрюваних членів злочинного угруповання, серед яких представники партії «Національний корпус», колишні та чинні правоохоронці.

Під вартою на два місяці без можливості внесення застави опинилися Іван Нікіфоров, Сергій Козлюк, Сергій Величко, Олег Скрипка, Кирил Крикунов, Дмитро Колесніков та Артем Субочев.

Про це повідомляє Громадське.

За даними слідства, підозрювані у 2018 році створили організовану злочинну групу на Харківщині, до якої входило близько 50 людей і яка займалася рекетом бізнесменів, зокрема у сфері ритуальних послуг. Обсяг їхнього «прибутку», за даними слідства, становив понад 1 мільйон гривень щомісяця.

СБУ також опублікували аудіозаписи де, ймовірно, підозрювані погрожують харківським підприємцям. В «Національному корпусі» їх назвали «зрежисованою медіаманіпуляцією».

Підозрюваним інкримінують статті 255 (створення злочинної організації), 189 (вимагання), 206 (протидія законній господарській діяльності) ККУ.

Зазначимо, що СБУ каже також про 8-го підозрюваного, якого наразі не затримували. Ймовірно, це Артем Мошенський, якого на початку липня підстрелили у Харкові і який наразі перебуває на лікуванні в Ізраїлі.

За даними правоохоронців, угруповання мало чітку структуру: керівників, силовий блок, тих, хто забезпечував корумповані зв’язки в правоохоронних органах.

Організатором та керівником слідство вважає ветерана АТО, ексазовця Сергія Величка, відомого як «Чілі». Він, за даними правоохоронців, організовував діяльність групи, затверджував план роботи, давав вказівку на побиття, насильницькі злочини та залякування підприємців, ухвалював рішення щодо використання коштів здобутих злочинним шляхом. Величко воював на сході України, має державні нагороди. Наразі він керує охоронною фірмою на Харківщині.

Одним із представників керівної ланки нібито був також чинний працівник роти поліції «Схід» Кирил Крикунов, який, за даними слідства, забезпечував корумповані зв’язки в правоохоронних органах, щоб ті «заплющували очі» на їхню протиправну діяльність, зокрема ігнорували заяви потерпілих. Також Крикунов, за даними слідства, займався безпосередньо збиранням данини з бізнесменів.

Нікіфоров, Субочев, Козлюк, Скрипка, Колесніков, за даними слідства, здійснювали саме фізичний та психологічний тиск на підприємців.

Дмитро Колесніков, фото Громадське

Зокрема, в підозрі йдеться про потерпілого бізнесмена Каретнікова, який займався ритуальними послугами. Слідство наголошує на тому, що ними зафіксовані факти того, що ймовірні члени групи озвучували бізнесменам суми грошей (так звану данину) за можливість здійснення своєї діяльності. Їм погрожували, а також шкодили майно (йдеться про підпал авто, пошкодження коліс автівки). Також слідство встановило тиск групи на керівника Держпродспоживслужби Семенова.

«Козлюк шляхом погроз, тиску, зокрема і через сили “Національного корпусу” залякував посадовця, вимагав виплати грошових коштів щомісячно», — зазначив прокурор у судовому засіданні.

За даними слідства, лише в частці ритуальних послуг щомісячний дохід організації становив близько одного мільйона гривень. Також слідство зазначає, що заяви від потерпілих до правоохоронних органів просто не розглядалися саме через наявність певних корумпованих зв’язків.

Як докази причетності до злочинної організації слідство називає телефонні записи, стеження, впізнання потерпілих.

За даними слідства, усі вони мали відношення до «Національного корпусу».

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі