Суддю Бабенка, якого впіймали нетверезим за кермом, можуть звільнити

01 березня 2021 Політика
Share Button
Фото із відкритих джерел
Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя (ВРП) внесла подання про звільнення судді Шостого апеляційного адмінсуду Костянтина Бабенка, якого раніше спіймали напідпитку.

Про рішення ВРП повідомив юрист «Автомайдану» Роман Маселко, як інформує “Слідство. Інфо”.

Всього суддівський орган розглядав дисциплінарну скаргу щодо Бабенка понад рік. За цей час вони, зокрема, допитали патрульних, які й зупинили суддю з ознаками алкогольного сп’яніння у грудні 2019 року. Сам суддя Бабенко так жодного разу і не з’явився на засідання — його інтереси представляв адвокат. Всі засідання проходили в закритому режимі.

«Із завтрашнього дня Бабенко буде відсторонений від здійснення правосуддя. Буде отримувати суддівську зарплату, але без доплат. Впродовж місяця він може оскаржити це рішення Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, потім — подання про звільнення Бабенка ВРП розгляне у повному складі. Це ще не означає звільнення його, але вже перший крок», — сказав Роман Маселко.

За його словами, Вища рада правосуддя довгий час затягувала розгляд цієї справи.

«У справі Бабенка були настільки очевидні факти, підтверджені однозначними доказами, що, на мою думку, цей процес міг тривати кілька тижнів, — розповів Маселко. — На таке рішення могли вплинути й інші події: нещодавні протести, високий рівень невдоволення населення суддівською системо. Думаю, за інших обставин Вища рада правосуддя могла б і надалі затягувати розгляд скарги або обрати інше, більш м’яке рішення».

Нагадаємо, в грудні 2019 року суддя Шостого апеляційного адмінсуду Костянтин Бабенко порушив дорожні правила під час руху на повороті. На вимогу патрульних автомобіль судді не зупинився, потім намагався втекти від них. Спіймати суддю вдалося лише на підземному паркінгу — виявилось, що Бабенко був нетверезий. У протоколі затримання також вказано, що машина Бабенка ледь не вдарила автівку поліцейських.

Як раніше повідомляло “Діло”, з’явилось відео, яке підтверджує, що суддя Бабенко сів п’яний за кермо.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі