Супутник показав, що росія систематично вивозить українське зерно в Туреччину

05 липня 2022, 08:45
Share Button
Фото: умовне
І це попри твердження турецької влади, що вона не купує в рф зерно з окупованих територій. Росіяни вимикають радари на суднах, але процес вивезення зерна регулярно потрапляє на супутникові знімки.

Про це йдеться у розслідуванні журналістів “Схем”.

Супутникові знімки, які публікують розслідувачі, доводять, що росія системно вивозить через Крим українське зерно в Туреччину. Це демонструють на прикладі російського та сирійського балкерів, які регулярно заходили у порт окупованого Севастополя, де через термінал “Авліта” завантажувались зерном, а потім йшли до турецьких портів і там розвантажувались.

Ці процеси неможливо відстежити через системи моніторингу суден Marine Traffic або Equasis, бо росіяни вимикали радари, коли входили до кримського порту. Проте є знімки з космічного супутника, які демонструють перебування та завантаження кораблів у севастопольському терміналі “Авліта”.

Зокрема, журналісти “Схем” знайшли докази трьох рейсів судна “Михаил Ненашев” з порту Криму до портів Туреччини. Супутник Planet Labs 15 квітня зафіксував цей корабель у порту Севастополя, біля “Авліти”. Перед тим як росіяни вимкнули радари, сервіс Marine Traffic встиг зафіксувати, що до заходу в кримський порт воно було “в баласті” — тобто порожнім. А після візиту до терміналу — уже завантаженим. “Михаил Ненашев” став у турецький порт Деріндже 22 квітня. Через чотири дні Marine Traffic показав, що судно розвантажилося.

Супутник Planet Labs знову показав балкер біля “Авліти” 25 травня. Наступного дня “Михаил Ненашев” уже у морі увімкнув радари, і Marine Traffic зафіксував вантаж на його борту. 30 травня “Михаил Ненашев” прибув до порту Іскендерун у Туреччині.

Цей корабель вийшов із турецького порту порожнім. Зайшов в акваторію Чорного моря і взяв курс нібито на якірну стоянку “Кавказ” у Керченській протоці, вимкнувши радари. Супутник знов “упіймав” його біля “Авліти” 14 червня з порожніми трюмами. Наступними днями балкер завантажили зерном.

Журналіст Осман Пашаєв 25 червня зафіксував судно “Михаил Ненашев” біля причалів приватного порту MMK Metalurji неподалік Іскендеруна.

Інше, сирійське судно Finikia супутник показав в «Авліті» 20 квітня. Наступного дня воно вийшло у море завантаженим та зʼявилося на радарах. 29 квітня у турецькому Немруті Finikia розвантажило зерно. Судно знову вимкнуло радари 10 травня, а 13 травня його зафіксував супутник у кримському терміналі. Балкер завантажився зерном і прибув у турецький Іскендерун 24 травня.

“Схеми” також наводять документ, який свідчить, що обидва судна завантажувались зерном у севастопольському терміналі”Авліта”. У цих паперах зазначено, що зерно походить з “Крим, Росія”. Але Туреччина визнавала російську анексію Криму незаконною.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі