Сєву Новгородцева, який зневажливо висловився про українську мову, висміяв Вакарчук

04 травня 2022, 12:38
Share Button
Автор книги - Іван Вакарчук
Російський ексведучий служби BBC і музикант Сєва Новгородцев заявив, що в Україні "обрій культури не дуже широкий", а також що не уявляє собі підручник з квантової фізики українською.

Своє невігластво він показав в ефірі “Лучшее радио Израиль”.

“На жаль, це буде ще й культурна пустеля. Тому що ненависть до окупанта, до його мови перейде, звичайно, на все російськомовне, зокрема і на російську культуру. І хлопчики там ці… я нічого поганого про них сказати не хочу, але вони… обрій культури не дуже широкий. Українська мова за всієї її мелодійності та милозвучності не має інструментарію, який накопичено у світових мовах, в англійській, французькій, іспанській і навіть російській. Де починаючи зі “Слова про похід Ігорів” наросло всього: усіляких цитат. Я розмовляв із приятелем. Я говорю, що не уявляю собі книжку з квантової фізики українською мовою”, – заявив він.

На ці слова Новгородцева відповів український музикант Святослав Вакарчук. Він зазначив, що перший підручник з квантової механіки українською мовою був написаний ще 60-х роках минулого століття. Він уточнив, що автором цього видання є український фізик-теоретик, професор Глауберман Абба Юхимович. Вакарчук зазначив, що по цьому підручнику вчився ще його тато, Іван Олександрович, який згодом написав власну книжку з квантової механіки.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі