Сигарети в Україні дорожчатимуть на 20% щороку – експерт

18 лютого 2021 Економіка
Share Button
Фото ілюстративне
Цигарки в Україні будуть дорожчати на 20% щороку. Завдяки цьому контрабанду цигарок на кордоні може бути повністю знищено.

Про це в етері телеканалу розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. Як інформує OBOZREVATEL.

“Кожен рік до 2025 року буде додаватися 20% їхньої вартості. Це пов’язано зі збільшенням на 20% акцизів на тютюнові вироби, а також із зобов’язаннями, які Україна взяла на себе, коли ми підписували Угоду про асоціацію з Євросоюзом”, – пояснив експерт.

За словами експерта, зокрема, Україна повинна привести акцизну політику у відповідність до європейських стандартів. “В Європі значно вищий рівень акцизів”, – зауважив Пендзин.

За його інформацією, на сьогодні загальний обсяг акцизів на 1000 цигарок становить близько 1300-1400 гривень. “До 2025 року буде становити близько 3500 гривень”.

Водночас експерт вказав і на позитивний момент. Зрівняння вартості цигарок в Україні і в Європі призведе до того, що тютюнова контрабанда на кордоні припиниться.

“Те, що ми зараз бачимо на західному кордоні, якраз є наслідком різниці в акцизах, різниці в ціновій політиці. До 2025 року все це буде подолано. Ми більше не побачимо черг на західному кордоні з передачею пачок цигарок”, – зауважив він.

Пендзин додав, що курці в Україні вже відреагували на збільшення акцизів на тютюнові вироби, яке вже спостерігається. “Люди по селах переходять на вирощування власного тютюну, а по містах – на електронні цигарки”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі