Ситуація в Україні на зламі, – політолог пояснив, для чого Остін телефонував Шойгу

14 травня 2022, 07:00 Політика
Share Button
Ллойд Остін, фото із відкритих джерел
Глава Пентагону Ллойд Остін вперше за тривалий час поговорив з російським міністром оборони Шойгу.

США могли вкотре наголосити на критичному становищі, у якому опинилася Росія через війну.

Про це 24 каналу розповів політолог Ігор Чаленко. Він звернув увагу на те, що повідомлення про розмову Остіна та Шойгу з’явилось у публічній площині.

“Зрозуміло, контакти на неофіційному рівні відбуваються постійно, але коли ми бачимо подібний зв’язок саме зараз – це свідчить, що дійсно, ситуація в Україні на зламі і навіть друга фаза повномасштабної агресії підходить до свого апогею з незавидним для Росії результатом”, – сказав політолог.

На його думку, Сполучені Штати могли довести у телефонному режимі те, що жодним чином не збираються зменшувати підтримку Україні. Шойгу мав це почути безпосередньо від Остіна.

“Очевидно, були дані США, що показують плачевний стан російських військ під час власних агресивних дій на території України”,– зазначив Ігор Чаленко.

Політолог припустив, що американська сторона вдалась до такого кроку, аби у Росії зрозуміли, що чим швидше вони почнуть шукати шляхи виходу з нинішнього стану і заберуться з території України – тим для них буде краще.

абсолютно іншої якості, завдяки якій Україна зможе перейти в активний контрнаступ не лише на Харківщині, як це зараз відбувається, а й на Донбасі, де російська сторона намагається прорватися.

“Думаю, відповідний контакт був дієвий, росіянам треба було цю інформацію почути. Далі вони мусять визначатися чи будуть і далі поводитись як у “дурдомі”, чи шукатимуть світло у кінці тунелю”,– сказав Ігор Чаленко.

Водночас він припустив, що у розмові глави Пентагону з міністром оборони Росії мовилось не тільки про Україну. Можливо, обговорили питання напруження довкола Молдови і вступ Фінляндії зі Швецією в НАТО.

Сполучені Штати, вважає Ігор Чаленко, наразі показують, що повністю тримають ситуацію на контролі. Обіграти це Росія не зможе.

 

 

 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі