У Білому домі заперечили слова журналістів про непорозуміння між Байденом та Зеленським

28 січня 2022, 17:24 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Президенти України та Сполучених Штатів Америки провели другу з початку року телефонну розмову, що демонструє глибоку стратегічну співпрацю між двома країнами.

Вчора, 27 січня, Зеленський і Байден провели телефонну розмову. За офіційними повідомленнями ОП і Білого дому, президенти обговорили безпекові питання та узгодили план дій на майбутнє, Байден наголосив на міцній підтримці США. Про це у своєму Facebook пише журналіст української служби “Голосу Америки” Остап Яриш.

“Після дзвінка президентів журналісти CNN із посиланням на “високопосадовця в офісі Зеленського” пишуть, що лідери начебто не змогли порозумітись щодо оцінок ризиків вторгнення Росії. Байден нібито наполягав, що новий наступ радше неминучий і що в зоні ризику є Київ, Зеленський – що загроза “неоднозначна”, і що риторику треба “заспокоїти”, – розповідає журналіст.

Новина CNN одразу розлетілась у США. Однак в Білому домі одразу ж заперечили дані журналістів. Речниця Ради з нацбезпеки Емілі Хорн заявила, що в дзвінку з Зеленським Байден не говорив, що загроза нового вторгення Росії є неминучою. Натомість, за її словами, президент США сказав про “високу ймовірність атаки в лютому”. Все решта, кажуть в Білому домі, “повна брехня”.

Зразу після цього із запереченням виступили і в Офісі президента. 

“Коректна інформація міститься лише в офіційних релізах від української та американської сторін. Усе решта – домисли та спекуляції. В цей неспокійний час просимо якомога відповідальніше ставитися до інформації та публікувати лише ретельно перевірені дані”, – наголосив речник президента України Сергій Никифоров.

Заперечення поширених даних під час години запитань до уряду в парламенті озвучив і міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Розмова президентів учора була тривалою, відвертою і конструктивною. Усі ключові позиції з боку США щодо недопустимості будь-яких домовленостей за спиною України та підтримки Україною конкретною допомогою були підтверджені. Повідомлення у ЗМІ про напругу і якийсь конфлікт не відповідають дійсності”, – заявив Кулеба.

Однак навіть після заперечення обох сторін розмови у CNN не зняли новини, навпаки – після цього детально пояснили її у своєму телеефірі з цитуванням слів того ж співрозмовника в ОП. Щоправда, таки додали позицію Білого дому та Офісу президента, і згадали, що в обох адміністраціях повідомлення джерел CNN відкидають.

“Наразі в частини американців виникло багато запитань з цього приводу. Вони швидко вивели у тренди твіттера хештег #ReleaseTheTranscript із закликами до Білого дому оприлюднити повний транскрипт розмови президентів, (як це було у випадку розмови Трампа і Зеленського в 2019 році) і продовжують на цьому наполягати”, – додав Остап Яриш.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі