Таліби в Кабулі намагалися захопити український евакуаційний літак

28 вересня 2021 Світ
Share Button
Фото: AEROSINT DIVISION PSF
Шляхом погроз та ультиматумів бойовики хотіли домогтися офіційного визнання від влади України. 

Про це повідомляє The New York Times

Таліби відмовлялися звільняти людей, яких українська сторона намагалася евакуювати. Це тривало протягом трьох днів. Бойовики змінювали умови, ставили ультиматуми – аби Україна їх офіційно визнала – та навіть погрожували відібрати літак. 16 вересня нашу сторону переконували, що для евакуації знадобиться лише кілька годин, насправді операція тривала сім днів. 

Коли борт України прибув в аеропорт Кабула, таліби заявили, що не пустять громадян, яких потрібно було евакуювати, поки не отримають лист-звернення на адресу “Ісламського Емірату Афганістану”. 

“Це може бути витлумачено як акт визнання їхнього уряду, що ми категорично відмовляємося робити”, – сказав командир, генерал Кирил Буданов.

Як наслідок, літак повернувся в Київ. Через кілька днів, 19 вересня, він знову прибув у Кабул. Весь цей час тривали переговори з бойовиками. 

“Рятувальна місія майже зірвалася в середу ввечері, коли співробітники служби безпеки в аеропорту заявили, що літак повинен був вилетіти через 30 хвилин без евакуйованих, інакше буде конфіскований”, – наголошується в статті.

Співрозмовники ЗМІ не розповіли, які їм вдалося подолати цю кризу.  Відомо лише, що в ситуації не обійшлося без допомоги Туреччини, Пакистану, Катару, а також посла уряду Афганістану в Україні, який зараз продовжує працювати в Києві, Валі Монавара.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі