Татаров спростовує інформацію про передачу його справи до НАБУ

16 січня 2021 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Заступник голови Офісу Президента України Олег Татаров заявляє, що Вищий антикорупційний суд не передав кримінальне провадження щодо нього до Національного антикорупційного бюро України.

Про це Татаров повідомив у Телеграмі.

За його словами, ВАКС відмовив ініціаторам звернення щодо передачі його справи.

Зазначимо, Вищий антикорупційний суд зобов’язав генпрокурора Ірину Венедіктову розглянути клопотання адвоката НАБУ про передачу справи за підозрою заступника голови Офісу президента Олега Татарова в дачі хабара зі Служби безпеки в НАБУ. Про це йдеться в рішенні ВАКС від 13 січня.

Прес-служба бюро повідомляє, що ВАКС нібито підтвердив, ніби справа Татарова має розслідувати НАБУ, тому генпрокурор повинен забрати розслідування у СБУ, передавши його в антикорупційне бюро.

Однак в самому рішенні сказано, що суд задовольнив скаргу адвоката НАБУ частково. Скарга складалася з двох вимог: зобов’язати генпрокурора розглянути клопотання адвоката про передачу справи в НАБУ і зобов’язати генпрокурора вирішити спір про підслідність, доручивши розслідування детективам бюро.

ВАКС задовольнив скаргу лише в першій частині, тобто зобов’язав Венедіктову розглянути клопотання адвоката НАБУ. У рішенні йдеться, що слідчий суддя ВАКС може задовольнити скаргу про бездіяльність генпрокурора в частині нерозгляду клопотання НАБУ, але не має права давати оцінку обґрунтованості цього клопотання або рішення його по суті. Такі дії, пояснюють в суді, були б перевищенням його повноважень.

Таким чином, ВАКС зобов’язав Венедіктову розглянути клопотання НАБУ, яке було подано генпрокурору ще 28 грудня 2020 року, і на яке вона досі не відповіла.

 


Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі