Avatar

Олег Радик

журналіст

Telegram-канал «Типовий Львів» – джерело поширення фейків

Олег Радик | 03 березня 2022, 09:30 Думка, Львів
Share Button
Фото ілюстративне
У сучасному світі для людини існує безліч джерел отримання інформації про навколишній світ та події, що в ньому відбуваються. Можна назвати вже перевірені часом джерела, наприклад телебачення, радіо або ж газети та сучасні – мережа Інтернет, зокрема соціальні мережі, месенджери тощо. Можливість споглядання новин ледь не в режимі онлайн дозволяє залишатися «в тренді» і спокушає багатьох. Але часто-густо, через великий потік інформації, люди не можуть відрізнити правду від брехні.

Особливої уваги заслуговує месенджер (хоча це скоріше вже соціальна мережа) «Telegram». Керівниками месенджеру, зокрема відомим Павлом Дуровим (тобто месенджер російський), наголошується, що «Telegram» є «територією свободи», яка не підлягає жорсткій модерації. І така позиція керівництва вказаної соціальної мережі призвела до появи безліч телеграм-каналів сумнівного походження, в яких поширюється брехня та маніпуляції, в кращому випадку спрямовані лише на підвищення популярності каналу (а досить часто у цих каналів стирчать ФСБшні вуха). Про один з таких каналів ми і хочемо поговорити, зокрема про канал «Типовий Львів».

Чому саме про нього? Ну, по-перше, контент каналу дійсно привертає увагу. До війни – це львівські новини, зокрема про кримінальний Львів, жарти, меми тощо. Після 25 лютого цього року, і це зрозуміло, – акцент зроблено на висвітленні російської агресії, перебігу військових дій. Варто додати, що адміністратори «Типового Львова» часто звинувачувалися іншими телеграм-каналами у плагіаті (наприклад, «Першою приватною мемарнею»).

Ви спитаєте, а що тут такого? Більшість новинних ресурсів зараз висвітлюють україно-російську війну. Так, ми згодні. Але, не всі ресурси займаються поширенням неперевіреної, фейкової та часто шкідливої інформації.

Наприклад, через вказаний канал активно розганяється історія із т.зв. «маячками для бомбардувань», фіолетовим світлом, диверсантами на кожному кроці у Львові тощо. Для чого це робиться? Спроба підняти свою популярність чи цілеспрямоване нагнітання паніки? Якщо ми не хочемо бути обманутими та перемогти у війні, ми маємо скаржитися на такі канали.

Адміністратори «Типового Львова» не спішать розкривати себе, хто керує ресурсом не зрозуміло й до цих пір. Враховуючи, що через вказаний канал часто поширюється дезінформація, спрямована на підняття його популярності та нагнітання обстановки у Львові, варто задати собі питання – а чи не стирчать там російські вуха?

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі