Топ-менеджер Ріната Ахметова підозрюється у держзраді

18 травня 2022, 13:28
Share Button
Рінат Ахметов
І на цьому проблеми з кадрами у Ріната Ахметова, схоже, не скінчилися. А прямим вигодонабувачем від дій викритого зрадника є Сергій Курченко.

Начальнику одного з департаментів ТОВ “ДТЕК Східенерго” повідомили про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

За даними слідства, підозрюваний, перебуваючи на тимчасово захопленій території Луганської області, погодився на співпрацю з ворогом.

Порушуючи наказ щодо “ДТЕК Східенерго” про тимчасове зупинення виробничої діяльності Луганської теплової електростанції, він добровільно дав згоду на зайняття посади керівника цієї ТЕС. Згодом, за участю представника так званої ЛНР, підозрюваний незаконно відновив роботу електростанції під контролем Російської Федерації.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює слідче управління Головного управління Нацполіції у Києві під час оперативного супроводу Головного управління контррозвідувального забезпечення об’єктів критичної інфраструктури та протидії фінансуванню тероризму Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України.

На сьогодні на сторінці Луганської ТЕС у Фейсбук останнє повідомлення датовано 11 березня.

У той же час, Google видає  кешовану версію сторінки, зі змісту якої можна припустити, що проблеми з кадрами у Ріната Ахметова на цьому не закінчилися.

Зокрема, 8 травня від імені ДТЕК було запущено повідомлення щодо відновлення роботи Луганської ТЕС. Участь у заході взяли ватажки так званої “ЛНР”. На даний момент повідомлення видалене. Але його поява є беззаперечним фактом, передає ZN.ua.

Крім того, як випливає з даного повідомлення, прямим вигодонабувачем від запуску Луганської ТЕС є олігарх-утікач Сергій Курченко.

Зокрема, у повідомленні наголошується, що завдяки запуску Луганської ТЕС тепер у повному обсязі зможе відновити роботу Алчевський металургійний комбінат та Стахановський завод феросплавів.

Нагадаємо, Луганська ТЕС зупинилася через обстріл ще до вторгнення Росії в Україну – 21 лютого 2022 року. Місто Щастя залишилося без світла та води.

“Стахановський завод феросплавів” у середині 2000-х входив до групи “Приват” Ігоря Коломойського. Проте до 2012 року підприємство опинилося у жалюгідному стані. Власники навіть погрожували закрити його.

Після окупації Стахановським заводом феросплавів почала управляти компанія “Внешторгсервис”, зареєстрована в підконтрольному Росії сепаратистському регіоні Грузії – Південна Осетія. Компанія належить біглому олігарху Сергію Курченку.

У 2021 році “Внешторгсервис”, за повідомленнями ЗМІ, почав повертати активи окупаційним адміністраціям. Але у “Зовнішторгсервіс” немає сайту, тому всю структуру власності відстежити складно.

У березні 2022 року Стахановський завод феросплавів потрапив під обстріл і був знеструмлений.

Алчевський меткомбінат до окупації належав “Індустріальному союзу Донбасу” і був одним із найбільших металургійних заводів України. У 2017 році підприємство було “націоналізовано” бойовиками та віддано в управління все тому ж “Внешторгсервису”.

28 листопада 2017 року з’явилося повідомлення про державну реєстрацію філії №12 “Алчевський металургійний комбінат” ЗАТ “Внешторгсервис”, генеральним директором якого став колишній віце-губернатор Іркутської області Володимир Пашков. Вказаний громадянин Російської Федерації управляє металургійними заводами та вугільними шахтами в ДНР та ЛНР.

За збут продукції з ДНР і ЛНР відповідає компанія “Газ-Альянс”, яку російські ЗМІ також пов’язують з українським бізнесменом Сергієм Курченком, який перебрався до Росії.

“Газ-Альянс” заявляв про намір запустити Алчевський металургійний комбінат ще у 2017-2018 роках. Проте проблему із забезпеченням заводу сировиною тоді не вирішили. В цілому, залізняк на заводи “ДНР” поставляють російські металурги через Росрезерв.

Алчевський меткомбінат до зупинки виробляв до 2,8 млн. т сталі щорічно.

Після окупації на більшості заводів “Внешторгсервису” накопичилися багатомільйонні борги із зарплат. Найбільший резонанс набув страйк на Алчевському меткомбінаті.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі