Транзит газу РФ через Польщу впав майже до нуля

26 травня 2020 Економіка
Share Button
Фото ілюстративне
Російський "Газпром" знизив транзит газу по газопроводу Ямал-Європа до десятої частини від пропускної потужності.

Російський “Газпром” знизив транзит газу по газопроводу Ямал-Європа до десятої частини від пропускної потужності.

Про це повідомляє Прямий.

Відзначається, що транзит не знижений через ремонтні роботи, що заплановані на 6-11 липня.

Крім того, GSA Platform на щоденні аукціони виставляє максимальну потужність труби, а транзит відповідає купленим на аукціонах потужностям.

“На газову добу 19 травня було викуплено 93% потужностей труби (всього пропонувалося 3,7 млн ​​куб. м на годину і 89 млн кубів на добу), і, крім того, ще придбано 1,5% на залишок газової доби з 19:00 до 6:00; на 20 травня було затребувано 79% потужностей магістралі; на 21 травня – 65% на добу і ще більше того 7%, 22 травня було заброньовано 74% труби, 23 травня – 33%, а 24 і 25 травня – по 10% (це 9,3 млн кубометрів на добу)”, – йдеться в повідомленні.

При цьому видання відзначає, що за фактом з початку неділі з магістралі Ямал-Європа до Німеччини потрапляє обсяг приблизно в одну соту від пропускної здатності труби.

“Транзит газу по газопроводу Ямал-Європа здійснюється відповідно до заявок ПАТ Газпром і європейських покупців газу, тому коливання обсягу транзиту пов’язані зі зниженням попиту з їхнього боку”, – заявили в прес-службі компанії Белтрансгаз, яка є оператором білоруської ділянки газопроводу.

Довгостроковий контракт на транспортування російського газу по магістралі Ямал-Європа закінчився 17 травня. Далі потужність труби розподіляється на аукціонах різного терміну (від року до кількох годин).

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі