Третина газу в українських сховищах належить іноземцям

10 січня 2021 Життя
Share Button
Фото ілюстративне
Відомо, що із загальної кількості газу в сховищах 7,7 млрд куб. м належать іноземним компаніям з 24 країн.

Про це пише Перший діловий.

За останнє десятиліття Україна вийшла на рекордний показник газу, що знаходиться в ПСГ країни. Так, на початок 2021 вітчизняні ПСГ були заповнені до 23,5 млрд куб. м газу.

Станом на 01.01.2021 іноземні трейдери зберігають в режимі «Митний склад» 7,7 млрд куб. м газу. Це в 3,8 рази більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. З них в «short haul» режимі накопичено 4,7 млрд куб. м.

Крім того, Україна завершила 2020 рік, маючи договірні відносини з 848 компаніями (на початок 2020 року – 651 компанія). При цьому кількість замовників-нерезидентів протягом 2020 го подвоїлися – до 90 компаній з 24 зарубіжних країн.

«Перший рік роботи самостійного Оператора газосховищ України, безумовно, успішний. Ми скористалися ситуацією на світовому газовому ринку, щоб створити необхідні для українських споживачів запаси газу, а також залучити нових іноземних замовників. За оцінками наших клієнтів цьому сприяли конкурентоспроможний тариф на зберігання газу і спеціальний тариф на транспортування газу «short haul». Також важливу роль зіграв зростання довіри до нас з боку міжнародної спільноти завдяки системним реформам, зокрема, завершення анбандлінгу Оператора ГТС », – кажуть в Укртрансгазі.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі