Трьох лікарів Національного інституту раку судитимуть через смерть пацієнтки

01 квітня 2021 Кримінал
Share Button
Фото з відкритих джерел
Київська міська прокуратура скерувала до Голосіївського районного суду Києва обвинувальний акт стосовно трьох лікарів Національного інституту раку. Через недбалість одного з медиків померла пацієнтка, а двоє інших підробили у документі причину її смерті.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури.

Слідчі встановили, що лікар-анестезіолог перед початком операції необхідним чином не підготував пацієнтку та ввів у її організм несумісні препарати. Це призвело до різкого погіршення стану здоров’я жінки, а згодом і до смерті.

Щоб приховати наслідки неналежного виконання лікарем-анестезіологом професійних обов’язків, двоє інших медиків записали у медичну документацію неправдиві відомості про причину її смерті. Йдеться про відповідального лікаря померлої пацієнтки та лікаря-патологоанатома, який проводив розтин її тіла.

Усім трьом оголосили підозри у листопаді 2020 року. Стосовно лікаря-анестезіолога відкрили справу за ч. 1 ст. 140 (неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків) Кримінального кодексу. Йому загрожує позбавленням права обіймати посаду до 5 років, виправні роботи до 2 років, обмеження або позбавлення волі на строк до 2 років.

На інших двох лікарів відкрили справи за ч. 3 ст. 358 (складання … завідомо підроблених офіційних документів) Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає обмеження або позбавлення волі на строк до 5 років.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі