Трускавець може отримати статус курорту державного значення

10 квітня 2021 Львів
Share Button
Фото із відкритих джерел
Трускавецька міська рада підготувала документацію щодо оголошення міста курортом державного значення.

Такий статус дозволить курорту розвивати інфраструктуру та вберегти природні ресурси. Про це  розповів міський голова Трускавця Андрій Кульчицький, як передає Суспільне.

Статус курорту державного значення надасть Трускавцю більше ресурсів для втілення проєктів.

“Ми можемо заручитись державними коштами, щоб реалізувати ідеї у глобальних для курорту напрямках. З’являється певний державний захист, тобто на території курорту не можна будувати комплекси, відкривати підприємства, які шкодять природі. Окрім того, це сприятиме будівництву доріг та санаторіїв. Це матиме вплив на притік туристів”, — каже Андрій Кульчицький.

Зараз у Трускавці активно розвивають гірськолижний та велотуризм. Окрім того, санаторії запроваджують програми постковідної реабілітації. За словами мера Трускавця, відпочивальники дедалі більше починають цікавитися “зеленим” туризмом, щоб відновити здоров’я після коронавірусу та затяжного карантину.

“Завдяки коронавірусу люди трошки по-іншому починають дивитися на цінності як такі, починають розуміти, що саме здоров’я визначають якість життя. Медичний туризм починає користуватися попитом, адже коронавірус дає серйозні ускладнення організм. А відпочинок на курорті — це така природна реабілітація, без таблеток. Клімат, свіже повітря, вода”, — каже мер Трускавця.

Загалом в Україні є сім курортів державного значення, але курорти Львівщини такого статусу поки що не отримували. Після опрацювання документації у Львові проєкт скерують до Державного агентства розвитку туризму України. Остаточне рішення має ухвалити парламент.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі