Трирічна дівчинка мало не задихнулася через заглушку до холодильника

30 листопада 2020 Життя, Здоров'я, Львів
Share Button
Фото - Zaxid.net
Дівчинка з Борислава, якій не має й трьох років, вдихнула пласмасову заглушку до холодильника. Торакальному хірургу ОХМАТДИТу знадобилася година, аби її дістати з правого головного бронха.

Уночі 29 листопада черговий лікар медицини катастроф терміново зателефонував дитячому торакальному хірургу львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ Олександру Колодію і повідомив, що потрібна термінова операція. Дівчинка з Борислава, якій не має й трьох років, вдихнула пласмасову заглушку до холодильника і її везуть в ОХМАТДИТ, повідомляє Zaxid.net.

Невдовзі пацієнтка вже була в операційній. Її оперували під загальним знечуленням.

Як повідомив торакальний хірург Олександр Колодій, операція була складна. Пластмасова заглушка була прозора, її на рентгені не видно. Але хірурги при прослуховуванні дитини з правого боку чули свист.

За словами лікаря, мала вдихнула заглушку о 8-й годині ранку. Батьки помітили, що заглушки нема, а здорова дитина раптово почала кашляти. Вони запідозрили, що донька щось вдихнула і повезли її до місцевої лікарні. Але там не могли витягнули стороннє тіло, бо в лікарні нема дитячого анестезіолога. Із Борислава дівчинку відправили до Дрогобича, там також не змогли допомогти маленькій. Тоді дитину повезли до Львова.

«Пластмасова заглушка заблокувала вхід у праву легеню, вона застряла на межі правого головного бронха. Кисень до правої легені не доходив. Нам знадобилася майже година, щоб ту заглушку дістати. Вона слизька, зривалася, застрявала в трахеї. Нам доводилося дитину переінтубовувати», – розповів ZAXID.NET Олександр Колодій.

На щастя, операція закінчилася успішно, заглушку до холодильника хірурги витягнули. Маленька пацієнтка вже поїхала додому.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі