“Це буде дурдом. Чи ви люди подуріли?” – на Львівщині замість дитячого санаторію з’явиться психоневрологічний диспансер

Share Button
Дитячий санаторії у Журавно у той час, коли він приймав на оздоровлення дітей. Фото: Facebook
На засіданні комісії з питань комунального майна Львівської обласної ради прийняли рішення перепрофілювати обласний дитячий протитуберкульозний санаторій у місті Журавно у психоневрологічний диспансер. Новий медичний заклад повинен запрацювати від лютого 2022 року.

Як свідчить обговорення цього рішення в групі “Збережемо санаторій смт Журавно” в соцмережі Facebook, і працівники санаторію, і мешканці міста приголомшені таким рішенням обласних депутатів. “Як я розумію то це буде дурдом… Чи ви люди подуріли, чи світ перевернувся?” – пишуть в коментарях.

У психоневрологічному диспансері, створеному на місці дитячого санаторію, в якому не тільки оздоровлювалося, але й навчалося понад сотню дітей, планують надавати допомогу дорослим жінкам та чоловікам. За словами начальниці управління соціального обслуговування департаменту соцзахисту ЛОДА Тетяни Медвідь, на Львівщині понад 70 осіб з психічними вадами потребують влаштування у спеціальні заклади інтернатного типу та “чекають такої нагоди”.

Виконувач обов’язків начальника управління майном спільної власності Львівської обласної ради Тарас Зозуля стверджує, що у дитячому протитуберкульозному санаторії “Журавно” перебуває мало дітей і заклад не використовується належно. На його думку, в навчальному та спальному корпусах можна розмістити близько 200 осіб.

Пан Зозуля також нарікає на те, що щороку з обласного бюджету виділяється від 14 до 17 млн грн на утримання цього закладу і персоналу, його штат налічує 137 працівників, серед яких — медики та реабілітологи. “Ці ресурси варто використати раціонально та з більшою користю для суспільства”,- вважає він.

Для фінансування новоствореного закладу для психічно хворих планують залучати субвенції від громад, мешканці яких перебуватимуть у стаціонарі інтернату на утриманні. Такі підопічні можуть перебувати в закладі кілька років, а іноді й все життя.

Про плани обласної влади припинити діяльність “нерентабельного” дитячого санаторію в Журавно стало відомо ще у серпні цього року, коли згідно наказу Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА у цьому закладі було заборонено приймати дітей на оздоровлення.

“Заклад зараз законсервовано, дітей переведено в інтернати чи відправлено до постійного місця проживання, що дуже обурило батьків і родичів”, – пишуть з цього приводу в групі “Збережемо санаторій смт Журавно”.

На думку місцевих мешканців, які ратують за збереження профільного використання цього закладу саме для оздоровлення дітей, санаторний комплекс може стати Всеукраїнською дитячою здравницею, яка може працювати на комерційній основі.

Прихильники збереження в Журавно дитячого санаторію наголошують, що цей заклад повноцінно забезпечує лікувально-оздоровчі та освітні послуги.

Дитячий санаторії у Журавно у той час, коли він приймав на оздоровлення дітей. Фото: Facebook

“На базі санаторію є фізіотерапевтичний кабінет, маніпуляційний кабінет, кімната аромотерапії та синглетно-кисневої терапії, стоматологічний кабінет, масажний кабінет, лабораторія, рентген-кабінет, УЗД-кабінет, кабінет ЛФК тощо. Школа з окремою будівлею з повноцінною матеріальною базою. Просторі навчальні кабінети, спортзал, бібліотека, кабінет творчості, комп’ютерний кабінет. На території санаторію є спортивні майданчики, футбольне поле, волейбольне поле, паркова зона. Усе для відпочинку та оздоровлення дітей як в навчальний так і в літній періоди. Спальний корпус на 120 ліжко-місць, з просторими комфортними кімнатами. Велика простора їдальня”, – перелічують в дописі на Facebook.

Небайдужих громадян закликають підписувати петицію до Львівської обласної ради, якою вимагають припинити “знищення інфраструктури дитячого закладу, яка десятиліттями примножувалась за наш рахунок (платників податків) і волонтерів”.

“Також ми хочемо дізнатись, чи отримає спальний корпус № 1 (який закритий і руйнується) статус пам’ятки архітектури (Палац Скшинських- Чарторийських), який міг би стати туристичним місцем і міг би приносити прибуток місцевій громаді та дав би можливість пишатись своїм містом”, – цікавляться в обласних депутатів захисники дитячого санаторію.

Остаточне рішення щодо майбутнього закладу депутати прийматимуть на найближчому сесійному засіданні Львівської обласної ради.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі