Ціни на газ у Європі б’ють нові рекорди

13 вересня 2021 Економіка, Світ
Share Button
Ілюстративне фото
​​За день газ на торгах в Європі встановив чотири цінових рекорди – жовтневий ф'ючерс вже $755 за тис куб м.

Про це інформує Телеграм-канал “Монополіст”.

Зранку спотова ціна газу на біржі ICE Futures зросла до $727 за тисячу кубометрів (найближчий ф’ючерс на спотовий індекс TTF). Через дві години торгів вона виросла ще на $10, а вдень досягла $747. І далі протягом години – ціна виросла до $755 за тисячу кубометрів.

З початку серпня спотові ціни на природній газ на ринку Європи виросли на 40% – $755/тис. куб. м. З початку року спотова ціна газу в ЄС зросла на 200%.

Основна причина стрімкого росту ціни газу – Газпром, який відмовляється прокачувати додаткові обсяги ресурсу по українській ГТС, а також вкрай низькі запаси газу в європейських сховищах.

Наразі рівень запасів газу в підземних сховищах ЄС становить 70%. Це 16% нижче середнього за останні п’ять років рівня. Водночас через місяць розпочинається сезон відбору газу зі сховищ ЄС і відповідно закінчується його закачка.

Щороку Україна споживає третину імпортного газу, відповідно ріст цін в Європі провокує ріст і у нас. Хоча спотові ціни у нас ростуть повільнішими темпами – з серпня ріст 10,7%, але ціна тисячі кубометрів газу з поставкою у вересні уже перевищує 20 тис грн.

На графіку – динаміка вартості природного газу європейських хабах з доставкою до кордону України.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі