Цього року в Україні розпочнуть будівництво євроколії на ділянці Київ-Львів-держкордон

22 лютого 2021 Економіка, Життя
Share Button
Ілюстративне фото
В Україні цього року розпочнуть реалізацію проєкту залізничної мережі європейського формату зі швидкістю руху потягів понад 250 км/год на ділянці Київ-Львів-держкордон.

Про це сказав міністр інфраструктури Владислав Криклій під час Всеукраїнського форуму “Україна 30. Інфраструктура”.

“Проєкт високошвидкісних залізничних перевезень, де ми плануємо будувати євроколію європейського стандарту з середньою швидкістю від 250 км/год і більше – розпочинаємо реалізацію вже цього року. Загалом, це чотири ділянки загальною протяжністю майже 2 тисячі кілометрів залізничної колії. Перша ділянка – це Київ-Львів і кордон, 896 км, і один із цих етапів уже починаємо будувати й готувати цього року”, – сказав Криклій.

Криклій заявив, що південнокорейська компанія Hyundai Corporation виділить $2 млн на розробку попередніх техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) будівництва швидкісної залізничної мережі в Україні.

«Один з найамбітніших проєктів – реалізація високошвидкісних залізничних перевезень. У березні виїжджає делегація з представників Міністерства інфраструктури і представників «Укрзалізниці», там (у Кореї – ред.) будуть підписані меморандуми про виділення грантових $2 млн на розробку пре-ТЕО для реалізації цього дуже масштабного проєкту», – сказав Криклій.

Віцепрезидент підрозділу комерційного транспорту та енергетики Hyundai Corporation Юн Сук Чой під час відеовключення на форумі заявив, що компанія зацікавлена у будівництві швидкісної залізниці та планує постачати в Україну 10 нових швидкісних поїздів.

 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі